کاهش ذخائر خون مراکز درمانی استان تهران

به گزارش سفر به کیش، مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: فرونشستن موج کرونا، سبب افزایش مراجعات بیماران برای انجام اعمال جراحی در بیمارستانها شده است که در پی آن احتیاج به خون افزایش و ذخایر کاهش یافته اند.

کاهش ذخائر خون مراکز درمانی استان تهران

به گزارش خبرنگاران از فارس، محمدرضا مهدی زاده، مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: فرونشستن موج کرونا، سبب افزایش مراجعات بیماران برای انجام اعمال جراحی در بیمارستانها شده است که در پی آن احتیاج به خون افزایش و ذخایر کاهش یافته اند.

وی گفت: خوشبختانه با رعایت کردن فاصله گذاری های اجتماعی و اصول قرنطینه، موج شیوع کرونا در تهران فرو نشسته و بیمارستانها اعمال جراحی را افزایش داده اند که متعاقب آن احتیاج به خون نیز افزایش یافته است.

مهدی زاده ضمن تشکر از مردم تهران که با اهدای خون ضامن سلامتی بیماران احتیاجمند به خون می شوند، ابراز داشت: از مردم ایثارگر استان دعوت می کنیم با اهدای خون حمایت خود را از بیماران تداوم بخشند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران ادامه داد: فصل زمستان که در آن قرار داریم همواره با سرما و ریزش برف و باران، اهدای خون را سخت تر می کرد؛ همین طور رسیدن به روزهای پایانی سال سبب کاهش اهدای خون می شد و سال جاری نیز وجود همه گیری کرونا مزید بر علت شد.

وی متذکر شد: امیدواریم با خروج از پیک همه گیری این بیماری ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی، شهروندان اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

مهدی زاده تاکید نمود: اهدای خون تدریجی از زمستان تا ابتدای بهار سبب می گردد تا بیماران و خانواده های آنان نیز با خیالی آسوده تربه پیشواز سال نو بروند و مسئله ای برای تامین خون مورد احتیاج عزیزانشان نداشته باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1481

به "کاهش ذخائر خون مراکز درمانی استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ذخائر خون مراکز درمانی استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید