پیشنهادهای استودیو میازاکی برای در خانه ماندن ، روح جنگلی، قلعه معلق و...

به گزارش سفر به کیش، تماشای انیمه خوب ژاپنی می تواند راهی برای غلبه بر بی حوصلگی ناشی از کاهش چشم گیر ارتباطات اجتماعی باشد؛ چیزی که به خاطر شیوع کرونا و توصیه به در خانه ماندن، بسیاری گرفتار آن هستند.

پیشنهادهای استودیو میازاکی برای در خانه ماندن ، روح جنگلی، قلعه معلق و...

جهت دریافت خدمات نمونه آلاچیق باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار سفر به کیش، به انیمیشن های ساخت استودیوهای ژاپنی به اختصار انیمه گفته می گردد. آثاری که بسیاری از آن ها بر اساس یک مانگا یا کمیک ژاپنی ساخته می شوند. اغلب ما فوتبالیست ها، دیجیمون، آن شرلی، بابا لنگ دراز و انیمه های دیگری از این دست را که بارها از تلویزیون پخش شده اند دیده ایم و البته هوادار چند تایی از آن ها بوده ایم.

هایائو میازاکی یک طراح و کارگردان انیمیشن ژاپنی است که اغلب نام او را با انیمیشن شهر اشباح می شناسند که در سال 2001 برنده اسکار بهترین انیمیشن شد. و البته باقی آثار درخشان استودیو جیبلی. ایساکو تاکاهاتا و هایائو میازاکی در سال 1985 بعد از سال ها کار برای استودیوهای مختلف، استودیو جیبلی را تاسیس کردند. جایی برای آنکه بتوانند هر قدر که می خواهند برای خلق آثارشان دقت و وسواس به خرج دهند و ایده های خلاقانه خود را پیگیری نمایند.

یکی از آثار مشهور استودیو جیبلی، همسایه من توتورو است که به گفته تری گیلیام، انیماتور و فیلمساز بریتانیایی-امریکایی، بهترین انیمیشن تاریخ است. همسایه من توتورو، داستان دو دختر بچه است که مدتی خانه شهریشان را ترک می نمایند و در خانه ای روستایی ساکن می شوند. مادر این دو دختربچه بیمار است و در بیمارستانی نزدیک به محل اقامت آن ها بستری. آن ها پس از مدتی با ارواح جنگل آشنا و به زودی با آن ها دوست می شوند. دوست صمیمی آن ها، توتورو، یک روح جنگل، کسی است که می تواند اندوه و دلتنگی این دو دختر را تسکین دهد. شاید به نظر بیاید توتورو داستان اشباح است، اما شاید بیش از آن، راهی است برای بیرون آمدن از غم و اندوه و دلتنگی.

لاپوتا: قلعه ای در آسمان یکی دیگر از آثار استودیو جیبلی است که این روزها می تواند در خانه مانده ها را سرگرم کند. این انیمه داستان یک دختر و پسر نوجوان ماجراجو است که قصد نموده اند به لاپوتا بروند. لاپوتا قلعه ای است در آسمان که سال ها قبل محل زندگی انسان ها بوده است اما به دلیل نامعلوم، امروز خالی از سکنه است. شیتا و پازو، قهرمانان داستان، در خیال رسیدن به لاپوتا تنها نیستند. یک گروه راهزن نیز به طمع گنج های لاپوتا به دنبال آنند و شخصی دیگر که می خواهد به یاری ارتش، به انرژی جادویی لاپوتا دسترسی پیدا کند و به یاری آن صاحب دنیا گردد. میازاکی در داستان لاپوتا از قصه ها شرقی بهره برده و البته نام قلعه را نیز از جزیره ای متحرک در سفرهای گالیور نوشته جاناتان سوئیفت وام گرفته است.

اثر سرگرم نماینده دیگر جیبلی، پورکو روسو porco rosso است. پورکو روسو به معنای خوک سرخ، داستان خلبانی است که در جنگ دنیای اول برای ایتالیا جنگیده است و به خاطر یک جادوی ناشناس، به آدمی خوک نما تبدیل شده است. پورکو روسو بعد از جنگ، خلبانی مستقل است که زندگی خود را با ماجراجویی ها می گذراند. پورکو روسو، بازتابی از نگاه ضد جنگ میازاکی است.

تماشای این انیمه ها شاید بتواند اندکی از کسالت خانه نشین ها بکاهد. یا در گوشه ای از ناخودآگاه بنشیند و زمانی که گرفتار اندوه و خستگی شدیم یا ملال زندگی روزمره دلتنگمان کرد، از گوشه های ذهن بیرون بخزند و تسکینمان دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 838

به "پیشنهادهای استودیو میازاکی برای در خانه ماندن ، روح جنگلی، قلعه معلق و..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادهای استودیو میازاکی برای در خانه ماندن ، روح جنگلی، قلعه معلق و..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید