وقتی کویر هم مانع غرق شدگی نمی گردد

به گزارش سفر به کیش، خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به حوادث غرق شدگی تیر ماه امسال، اظهار کرد: علی رغم کویری بودن استان، تنها در تیرماه امسال چهار نفر از هم استانی ها در بندهای خاکی سربیشه، سرایان و منطقه گردشگری کال جنی جان خون را از دست داده اند.

وقتی کویر هم مانع غرق شدگی نمی گردد

محمدرضا رضایی، امروز شنبه 4 مرداد به رسانه های گروهی گفت: در چهار ماهه نخست امسال نیروهای هلال احمر به 462 مورد حادثه، امدادرسانی نموده اند.

به گزارش سفر به کیش، وی با بیان اینکه مجموع کل حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است، اضافه کرد: 54 درصد از این مأموریت ها در حوادث جاده ای، 18 درصد سیل و آبگرفتگی، 17 درصد حوادث شهری، چهار درصد کوهستان و هفت درصد در دیگر موارد بوده است.

رضایی با بیان اینکه در مأموریت های چهار ماه گذشته به 2138 حادثه دیده امدادرسانی شده است، گفت: 707 نفر از حادثه دیدگان در حوادث جاده ای، 1235 نفر در حوادث سیل و آبگرفتگی، 129 نفر در حوادث شهری و 27 نفر در حوادث کوهستان و 40 نفر در دیگر حوادث خدمات گرفته اند.

وی با بیان اینکه 1625 نیروی عملیاتی در قالب 649 تیم به حوادث چهار ماهه گذشته امدادرسانی داشته اند، اضافه کرد: همچنین 614 دستگاه خودرو شامل؛ 393 دستگاه آمبولانس و 221 دستگاه خودرو نجات در این حوادث به کارگیری شده است.

رضایی با بیان اینکه طی این مدت 149 نفر توسط پایگاه های هلال احمر اسکان داده شده اند، گفت: همچنین 58 مورد عملیات رهاسازی در حوادث ترافیکی صورت گرفته است.

وی با اشاره به حوادث غرق شدگی تیر ماه امسال، اعلام کرد: علی رغم کویری بودن استان، تنها در تیرماه امسال چهار نفر از هم استانی ها در بندهای خاکی سربیشه، سرایان و منطقه گردشگری کال جنی جان خون را از دست داده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: از هم استانی ها خواستاریم از شنا در استخرهای کشاورزی، بندها و سدها به طور جدی خودداری نمایند.

رضایی با اشاره به آمار بالای حوادث جاده ای، اعلام کرد: با توجه به شیوع کرونا در خراسان جنوبی، می طلبد شهروندان از سفرهای غیرضرور پرهیز نمایند.

وی یادآور شد: در صورت سفرهای ضروری به رانندگان توصیه می گردد در راستا جاده ها با رعایت نکات هدایت و رانندگی و عمل به توصیه های پلیس از بروز حوادث دلخراش جلوگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1122

به "وقتی کویر هم مانع غرق شدگی نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی کویر هم مانع غرق شدگی نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید