تور ارزان روسیه: نمایشگاه ایران زیبا در سن پترزبورگ روسیه

به گزارش سفر به کیش، نمایشگاه ایران زیبا در برگیرنده معرفی تصویری 25 ویژگی طبیعی و بعلاوه آثار باستانی و میراث فرهنگی از یادگارهای به جا مانده دوران کهن در موزه اقوام شهر سن پترزبورگ روسیه گشایش یافت.

تور ارزان روسیه: نمایشگاه ایران زیبا در سن پترزبورگ روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

نمایشگاه ایران زیبا که تا سه شنبه هفته آینده میزبان بازدیدکنندگان است، در مراسمی با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و جمعی از شخصیت های علمی و فرهنگی شهر سن پترزبورگ با هدف معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی گشایش یافت.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با ارزشمند خواندن این اقدام، گفت:

در نمایشگاه ایران زیبا کوشش شده است، گوشه هایی از زیبایی های ایران به زبان تصویر برای مردم خوب کشور روسیه بیان گردد که جلوه های ماندگاری از طبیعت، آثار باستانی و میراث فرهنگی سرزمین کهن ایران است.

مشاور رئیس جمهوری اضافه کرد که برگزاری چنین برنامه هایی نشانه اهمیت روسیه برای ایران و ایرانیان است. توسعه روابط فرهنگی افق های روشن تری را پیش رو قرار می دهد، زیرا هر دو کشور دارای تمدن و فرهنگ غنی هستند، دوستی بسیار ژرف و دیرینه ای هم دارند و همکاری ها در عرصه فرهنگ نیز به ارتقای مناسبات در زمینه های مختلف کمک می نماید.

رضا ملکی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در این مراسم سن پترزبورگ را به عنوان مرکز فرهنگی روسیه برترین مکان برای نمایش فرهنگ و تمدن ایرانی برشمرد و پیشینه ایران شناسی به ویژه در این شهر را زمینه مناسبی برای نمایش و معرفی زیبایی ها و ویژگی های ایران اعلام نمود.

نمایشگاه ایران زیبا تصاویر برگرفته از طبیعت، تاریخ و جاذبه های ایران است که در 25 تابلو با طراحی کتابخانه ملی و همکاری رایزنی فرهنگی در موزه اقوام سن پترزبورگ برای علاقه مندان به معرض نمایش گذاشته شد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راس یک هیئت فرهنگی برای شرکت در کنفرانس بین المللی ایران شناسان اوراسیا و مذاکره با مقام های فرهنگی و همتایان خود به روسیه سفر نموده است.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1940

به "تور ارزان روسیه: نمایشگاه ایران زیبا در سن پترزبورگ روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: نمایشگاه ایران زیبا در سن پترزبورگ روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید