ماسک حاوی فلز، صورت بیمار را سوزاند

به گزارش سفر به کیش، از بیماران خواسته شده است که پیش از آزمایش ام آی آر ماسک های خود را بردارند. به کارکنان نظام درمانی نیز توصیه شده است که پیش از آغاز آزمایش این مسئله را مورد توجه خاص قرار دهند.

ماسک حاوی فلز، صورت بیمار را سوزاند

سازمان نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده (اف دی ای) هشدار داده است که پوشیدن ماسک های دارای قطعات فلزی در هنگام آزمایش ام آی آر خطرناک است. این هشدار به دنبال انتشارگزارش هایی حاکی از سوختن صورت بیماری که حین آزمایش ام آی آر ماسک صورت پوشیده بود، عنوان شده است.

اف دی ای روز دوشنبه گفت که گزارشی دریافت کرده است که می گوید صورت بیماری که حین آزمایش ام آی آر گردن از ماسک حاوی قطعات فلزی استفاده می کرده است، مانند الگوی ماسک صورت سوخته است. اف دی ای با استناد به این گزارش به شهروندان آمریکا هشدار داده است که در جریان آزمایش های ام آی آر از پوشیدن ماسک صورت خودداری کنند.

اف دی ای در ادامه گفته است که قطعات فلزی ماسک های صورت را می توان در بخش فوقانی بالای بینی ماسک ها یا لایه ضد میکروبی آن یافت که در آن ها از فلزات استفاده می شود. در توضیح گفته شده است که ماسک های حاوی مواد فلزی ممکن است در جریان آزمایش های ام آی آر داغ شود.

در بیانیه اف دی ای از بیماران خواسته شده است که پیش از آزمایش ام آی آر ماسک های خود را بردارند. به کارکنان نظام درمانی نیز توصیه شده است که پیش از آغاز آزمایش این مسئله را مورد توجه خاص قرار دهند.

اف دی ای می گوید: جایی که بیمار باید در جریان آزمایش ام آی آر ماسک بپوشد - از جمله اضطرار های مرتبط با کووید 19، باید این اطمینان حاصل شود که ماسک حاوی هیچ نوع فلزی نیست.

در مواردی که تشخیص وجود فلز در ماسک سخت باشد، توصیه می شود که در صورت لزوم با کارشناسی که می تواند ماسک (بدون فلز) دیگری مهیا کند، مشورت شود. از کارکنان بخش ام آی آر مراکز درمانی خواسته می شود ماسک های بدون فلز در اختیار بیمارانی بگذارند که مورد آزمایش ام آی آر قرار می گیرند.

اف دی ای از بیمارانی که در ارتباط با ماسک تجربیات بدی (از جمله سوختگی در حین آزمایش ام آی آر) داشته اند، خواسته است تا این موارد را به منظور کمک به ایمنی بیماران گزارش کنند. اف دی ای گفته است که به نظارت بر این موارد ادامه می دهد و هرگونه اطلاعات مهم و جدید را به اطلاع عموم خواهد رساند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1380

به "ماسک حاوی فلز، صورت بیمار را سوزاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک حاوی فلز، صورت بیمار را سوزاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید