فرهادیان: دختران تکواندو ایران در ازبکستان حماسه آفریدند، در سالیان آینده کیمیا علیزاده های زیادی خواهیم داشت

به گزارش سفر به کیش، آرش فرهادیان، رئیس سازمان تیم های ملی تکواندو گفت: دختران ما در تاشکند ازبکستان حماسه آفریدند و این در حالی بود که سطح برگزاری این مسابقات نسبت به دوره های گذشته متفاوت شده بود.

فرهادیان: دختران تکواندو ایران در ازبکستان حماسه آفریدند، در سالیان آینده کیمیا علیزاده های زیادی خواهیم داشت

آرش فرهادیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی سفر به کیش، درباره عملکرد تیم های دختران و پسران تکواندو ایران در مسابقات قهرمانی نونهالان جهان گفت: مسابقات قهرمانی جهان در رده نونهالان هر دوره نسبت به دوره گذشته متفاوت تر است و شاهد رشد فنی مسابقات هستیم. با توجه به اینکه در بخشی از رقابت های رده سنی بزرگسالان در کنار تیم ملی حضور داشتم، به جرأت عنوان می کنم که سطح فنی مسابقات نونهالان اختلاف چندانی با رقابت های بزرگسالان ندارد.

وی توضیح داد: تکواندوکاران در این مسابقات خیلی خوب کار می کردند و کشورها نشان دادند که خیلی در رده های سنی پایه سرمایه گذاری داشته و قدرتمند شده اند. با این شرایط تیم ما در بخش دختران خیلی ویژه بود و با کسب شش مدال طلا و یک مدال نقره پیروز به خلق یک شگفتی بزرگ و شاهکار شد. در بخش پسران اما انتظار فدراسیون تکواندو بیشتر بود که متأسفانه این اتفاق نیفتاد و تیم ما نایب قهرمان شد. هر چند این عنوان نایب قهرمانی ارزشمند است، اما به لحاظ کسب مدال انتظار کسب مدال های بیشتر و خوشرنگ تری را داشتیم.

رئیس سازمان تیم های ملی تکواندو با تمجید مجدد از دستاورد دختران تکواندوکار گفت: دختران ما در تاشکند ازبکستان حماسه آفریدند و این در حالی بود که سطح برگزاری این مسابقات نسبت به دوره های گذشته متفاوت شده بود. دختران ما با کسب 818 امتیاز پیروز به کسب عنوان قهرمانی شدند و تیم تایلند با کسب 366 امتیاز نایب قهرمان شد و کره جنوبی به عنوان تیم سوم تنها به 197 امتیاز رسید که این فاصله امتیازی بسیار برای ما ارزشمند بود.

فرهادیان توضیح داد: در بخش دختران تنها چهار کشور پیروز به کسب مدال طلا شدند. که در این میان شش مدال طلا به ایران رسید و تایلند دو مدال طلا کسب کرد. تیم های ترکیه و آمریکا نیز دیگر کشورهایی بودند که پیروز به کسب مدال طلا شدند. با اتفاقاتی که در این مسابقات افتاد می توانیم این نوید را به جامعه تکواندو به خصوص بخش بانوان بدهیم که شاید در سال های آینده کیمیا علیزاده های زیادی از تیم های دختران ما بیرون بیایند و ورزشکاران قدرتمندی را در بخش بانوان به جامعه ورزش کشور تحویل بدهیم.

وی درباره برنامه های فدراسیون تکواندو برای تداوم روند رشد تیم های پایه کشورمان عنوان نمود: نه فقط جامعه رسانه ای بلکه تمام مردم عزیز کشور حق دارند تا از سرنوشت قهرمانانی که در رده سنی پایه با زحمت و کوشش به این پیروزیت رسیدند، اطلاع داشته باشند. اگر عمری و توانی باقی باشد، این برنامه ریزی اجرا شده است تا بچه های نونهالان و نوجوانان تا رده سنی امید و بزرگسالان حمایت شوند.

رئیس سازمان تیم های ملی تکواندو گفت: در مسابقات قهرمانی جهان در صحبتی که با رئیس فدراسیون داشتیم، به دنبال این بودیم که شرایطی را فراهم کنیم تا این افتخارآفرینان از تمرینات و رقابت ها فاصله نگیرند. هر چند که متأسفانه وضعیت مالی کشورمان به خصوص در بخش ورزش شرایط مطلوب ندارد و اگر مسئولان کشورمان توجه بیشتری داشته باشند، ما می توانیم افتخارات بیشتری را کسب کنیم. با این وجود حتماً برنامه ای برای پشتیباتی و حمایت از این عزیزان خواهد داشت تا از افتخارآفرینی این ورزشکاران خوب کشورمان در رده های سنی بالاتر نیز بهره مند شویم.

فرهادیان در خصوص توقعات بیشتر از تیم پسران گفت: وضعیت رقابت های نونهالان خصوصاً در بخش پسران متفاوت شده و به لحاظ فنی سطح مسابقات با گذشته فرق نموده است. البته به دنبال توجیه نتیجه کسب شده نیستیم و حتماً باید نتیجه بهتری را کسب می کردیم. ما چندین سال است که در این رده سنی در کشور لیگ برگزار می کنیم تا در نهایت خروجی خوبی برای تیم ملی تکواندو کشورمان داشته باشیم. یکی از مربیان باتجربه تکواندو کشور را نیز به عنوان سرمربی به کار گرفتیم، اما متأسفانه آنچه که موردنظر بود اتفاق نیفتاد.

وی خاطر نشان کرد: ما انتظار داشتیم مدال های طلای بیشتری را کسب و امتیازات بهتری را به دست بیاوریم. البته نباید فراموش کنیم در این رقابت های مهم و ارزشمند بعضی از قدرت های تکواندو جهان مثل کره جنوبی حرفی برای گفتن نداشتند. کره ای ها به عنوان صاحب این رشته تنها با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز به مقام هشتم رسیدند. با تمام این تفاسیر قطعاً تمام کوشش خود را انجام خواهیم داد تا در دوره های آینده مجدداً عنوان قهرمانی مسابقات را کسب کنیم.

رئیس سازمان تیم های ملی تکواندو با گلایه از مسئولان سفارت ایران در ازبکستان گفت: با وجود تماس رایزن فرهنگی با ما، متأسفانه هیچ شخصی از طرف سفارت در این هشت روز در سالن حاضر نشد و حتی برای تشویق ورزشکاران هماهنگی صورت نگرفت. این در شرایطی بود که بعضی از سفرای کشورها مانند سفیر کره جنوبی و چند کشور دیگر در سالن حاضر شدند. قطعاً این عزیزان نیز گرفتار بودند، اما می توانستند یک نفر را هماهنگ نمایند تا به ما سر بزند و این حداقل توقع ما از آنها بود.

فرهادیان در سرانجام خاطر نشان کرد: باید از کادرفنی تیم های ملی و بخش بانوان فدراسیون به خاطر زحمت ها و کسب این افتخارات تشکر کنم. امیدوارم مجموعه کوشش هایی که برای کسب این افتخارات اجرا شده است باعث خوشحالی مردم کشورمان شده باشد. در مسابقات نونهالان جهان 20 مدال طلا بین حدود 60 کشور توزیع شد که ما پیروز به کسب هفت مدال طلا شدیم. قطعاً در آینده کوشش خواهیم کرد تا تکواندو مجدداً دل مردم کشورمان را شاد کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 254

به "فرهادیان: دختران تکواندو ایران در ازبکستان حماسه آفریدند، در سالیان آینده کیمیا علیزاده های زیادی خواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهادیان: دختران تکواندو ایران در ازبکستان حماسه آفریدند، در سالیان آینده کیمیا علیزاده های زیادی خواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید