فراخوان رویداد نمایشنامه نویسی راه روشن منتشر شد

به گزارش سفر به کیش، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، رویداد نمایشنامه نویسی راه روشن با موضوع کتاب شریف نهج البلاغه به منظور ترویج اندیشه های بلند علوی و آموزه های گرانقدر امام علی (ع) در آیینه هنرهای نمایشی به همت این اداره کل و انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار می گردد.

فراخوان رویداد نمایشنامه نویسی راه روشن منتشر شد

متقاضیان می بایست در مرحله نخست، طرح و ایده نمایشنامه خود را به صورت مبسوط و با در نظر داشتن ضوابط نگارش در بخش ویژه رویداد راه روشن بر روی تارنمای ایران تئاتر به نشانی http//:theater.ir بارگذاری کرده، فرم ویژه تقاضای حضور را تکمیل کرده و کد رهگیری دریافت نمایند.

هیئت انتخاب پس از مطالعه و ارزیابی طرح های رسیده، آن دسته از طرح های نمایشی را که در راستای اهداف برگزاری، مطابق با مضامین و رویکردهای این رویداد هنری و برخوردار از ظرفیت تبدیل شدن به نمایشنامه باشد انتخاب و معرفی می نماید.

سپس صاحبان طرح های معرفی شده فرآیند تبدیل طرح به نمایشنامه را طی کرده و اثر کامل خود را جهت ارزیابی نهایی مجددا بر روی تارنمای ایران تئاتر بارگذاری خواهند کرد و در پایان آثار برگزیده در قالب مجموعه نمایشنامه توسط انتشارات نمایش منتشر خواهد شد.

در این رویداد آثاری پذیرفته می شوند که فراوری جدید محسوب شوند و تا پیش از این اجرایی از آن ها به صحنه نرفته باشد و در مسابقه نمایشنامه نویسی دیگری برگزیده نشده یا به چاپ نرسیده باشند.

مهلت تکمیل فرم تقاضا و بارگذاری طرح بر روی تارنمای ایران تئاتر تا 20 دی ماه 1399 و زمان معرفی طرح های برگزیده 11 بهمن ماه امسال است و برگزیدگان تا اول اردیبهشت ماه 1400 فرصت دارند اثر کامل خود را ارائه دهند.

دبیرخانه رویداد نمایشنامه نویسی راه روشن در تهران، خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، جنب تالار وحدت، اداره کل هنرهای نمایشی، ساختمان شماره 2، دبیرخانه دائمی جشنواره ها با شماره تماس 66710702-021 واقع شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1327

به "فراخوان رویداد نمایشنامه نویسی راه روشن منتشر شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "فراخوان رویداد نمایشنامه نویسی راه روشن منتشر شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان رویداد نمایشنامه نویسی راه روشن منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید