سفر نخست وزیر انگلیس به هند باردیگر لغو شد

به گزارش سفر به کیش، یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس گفت سفر بوریس جانسون به هند که قرار بود هفته آینده صورت گیرد به دلیل شرایط همه گیری کرونا برای دومین بار لغو شده است.

سفر نخست وزیر انگلیس به هند باردیگر لغو شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید.

در بیانیه ای که روز دوشنبه از سوی دفاتر نخست وزیری انگلیس و هند منتشر شده آمده است؛ نظر به شرایط همه گیری کرونا نخست وزیر انگلیس هفته اینده قادر به مسافرت به هند نخواهد بود. در عوض نخست وزیر بوریس جانسون و نارندرا مودی اواخر ماه جاری میلادی پیرامون آینده زمینه های همکاری دو کشور (تلفنی) گفت وگو خواهند کرد.

جانسون قرار بود ژانویه گذشته با هدف تقویت روابط دوجانبه به ویژه در حوزه مسائل تجاری و مالی در دوره پسابرگزیت راهی هند گردد. هم زمان با شیوع افسارگسیخته گونه های جدید ویروس کرونا و شروع محدودیت های سختگیرانه در انگلیس، جانسون در تماس تلفنی با همتای هندی خود اظهار داشت که زمان این سفر را به تعویق انداخته است. اینک به نظر می رسد که شیوع گونه جهش یافته هندی کرونا مایه نگرانی جانسون شده است.

نخست وزیر انگلیس قصد داشت تا در جریان این سفر پیرامون طیف مختلفی از مسائل روابط دو جانبه از تجارت و سرمایه گذاری تا مسائل دفاعی، امنیتی، بهداشت و تغییرات آب و هوایی و همچنین اولویت های لندن در تعاملات بین المللی سال 2021 رایزنی کند.

این سفر در حالی برنامه ریزی شده بود که انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا به دنبال توسعه روابط تجاری و مالی با سایر کشورهای دنیا است. دولت انگلیس می گوید توانایی در انعقاد موافقت نامه های تجارت آزاد در سراسر دنیا از مزایای اصلی برگزیت است.

حجم روابط تجاری دو کشور حدود 24 میلیارد پوند در سال گزارش شده که بالغ بر نیم میلیون شغل ایجاد نموده است.

در انگلیس حدود 842 شرکت تجاری هندی با ترکیب درآمد 41.2 میلیارد پوند فعالیت می نمایند. در هند نیز بالغ بر 400 شرکت انگلیسی به ویژه در حوزه مسائل دارویی و مقابله با تغییرات اقلیمی فعال هستند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1562

به "سفر نخست وزیر انگلیس به هند باردیگر لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر نخست وزیر انگلیس به هند باردیگر لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید