ریشه دار شدن کمردرد با مصرف مداوم مسکن ها

به گزارش سفر به کیش، محققان می گویند استفاده مداوم از دارو های ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن برای درمان کمردرد حاد ممکن است آن را به یک بیماری مزمن تبدیل کند.

ریشه دار شدن کمردرد با مصرف مداوم مسکن ها

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دکتر لودا دیاتچنکو، محقق ارشد این مطالعه، گفت: نتایج مطالعه نشان می دهند که ما باید بیشتر در خصوص نحوه درمان بیماران خود فکر کنیم. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، کمردرد شایع ترین نوع درد است.

محققان می گویند: این مطالعه قابل توجه است و اگر این یافته ها در یک کارآزمایی بالینی پایدار بمانند، می تواند مجبور به بازنگری در خصوص نحوه درمان درد حاد گردد.

دیاتچنکو گفت: اگر درد دارید، یک ضدالتهاب مصرف کنید و اگر همچنان درد دارید، استروئید هم مصرف کنید. اما این مطالعه نشان می دهد که ما باید به فکر درمان باشیم، نه سرکوب التهاب.

دستورالعمل های کنونی به افراد مبتلا به کمردرد توصیه می نماید که با ورزش، فیزیوتراپی، گرما یا ماساژ آغاز نمایند که می تواند به مقدار دارو های ضد درد مؤثر باشد، اما عوارض جانبی مشابهی ایجاد نمی نماید.

اگر این رویکرد ها جواب نداد، بیماران می توانند دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن را امتحان نمایند. استامینوفن یک داروی ضدالتهاب نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2070

به "ریشه دار شدن کمردرد با مصرف مداوم مسکن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریشه دار شدن کمردرد با مصرف مداوم مسکن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید