دومین واکسن کرونای چین اجازه استفاده اضطراری دریافت کرد

به گزارش سفر به کیش، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یک منبع مطلع فاش نموده واکسن بالقوه ویروس کرونا که در شرکت سینوواک بیوتک توسعه یافته از سوی دولت چین اجازه استفاده اضطراری دریافت کرد. این بخشی از برنامه دولت چین برای واکسیناسیون گروه های پرخطر مانند کادر درمان است. این واکسن کرونا واک (Corona Vac)نام دارد.

دومین واکسن کرونای چین اجازه استفاده اضطراری دریافت کرد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

این شرکت از ماه ژانویه امسال توسعه واکسن ویروس کرونا را در انستیتوهای تحقیقاتی چین شروع کرد.

سینوواک در ماه ژوئن گفت فاز یک و دو آزمایش های بالینی واکسن بالقوه مذکور موفقیت آمیز بوده است. در فاز یک یا دو آزمایش بالینی هیچ گونه عوارض جانبی شدیدی در نتیجه تزریق واکسن مشاهده نشد. در مرحله دوم این آزمایش ها، واکسن 14 روز پس از تزریق در بدن شرکت کنندگان آنتی بادی های خنثی کننده ویروس فراوری کرد.

این درحالی است که در اوایل ماه آگوست دولت این کشور اجازه استفاده اضطراری برای یک واکسن توسعه یافته در شرکت CNBG از زیرمجموعه های شرکت داروسازی دولتی سینوفارم را صادر کرد.

البته این شرکت در حال حاضر مشغول اجرای آزمایش بالینی 2 واکسن ویروس کرونا است و اعلام ننموده کدام یک اجازه استفاده اضطراری را دریافت نموده اند.

هفته گذشته یک مقام بهداشتی چین گفت از ماه جولای واکسن ویروس کرونا را به گروه های پرخطر تزریق نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1190

به "دومین واکسن کرونای چین اجازه استفاده اضطراری دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین واکسن کرونای چین اجازه استفاده اضطراری دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید