خبرنگاران شروع فراخوان جشنواره ساختمان برتر سال شهرداری تهران

به گزارش سفر به کیش، تهران- خبرنگاران- هم زمان با پنجم اسفندماه روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از شروع فراخوان جشنواره ساختمان برتر سال به منظور معرفی الگوهای برتر و ترویج هنر معماری اطلاع داد.

خبرنگاران شروع فراخوان جشنواره ساختمان برتر سال شهرداری تهران

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی روز سه شنبه در این باره گفت: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران به عنوان نهاد متولی در امر راهبری و نظارت ساخت وساز در نظر دارد تا به وسیله برگزاری جشنواره ساختمان برتر سال گامی مؤثر در راستای ارتقای کیفی ساخت وساز و افزایش میزان رضایت شهروندان بردارد.

وی اضافه نمود: در این جشنواره کوشش می گردد با توجه به چشم انداز و اهداف برنامه پنج ساله در ایجاد شهری با هویت مطلوب، ضمن ارتقای کیفی فرهنگ ساخت وساز در سطح شهر تهران که خود یکی از عوامل مؤثر در بهبود کیفیت زیست شهری است، به اشاعه و ترویج الگوهای برتر در حوزه ساخت وساز و معرفی این سرمشق ها پرداخته گردد.

گلپایگانی تاکید نمود: هدف این جشنواره تشویق سازندگان به رعایت معیارها و استانداردهای مورد تأیید در حوزه ساخت وساز هست تا علاوه بر یاری به برطرف نیازهای کاربران بنا به بهترین شکل، گامی مثبت در راستای توجه به حقوق شهروندی به وسیله ایجاد حس فضای شهری مطلوب برداشته گردد.

وی گفت: علاوه بر تشویق سازندگان، دیگر هدف این جشنواره، ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و تبدیل ساخت خوب به عنوان یک مطالبه عمومی در کلان شهر تهران و تعمیم آن به کل کشور هست.

گلپایگانی ادامه داد: اگر در سطحی بالاتر نگاه کنیم، معیارها و استانداردهای ساختمان برتر، در برگیرنده مؤلفه های ارتقای محیط زیست و در منشور شهروندی هم به آن اشاره شده است.

وی با اشاره به مهم ترین معیارهای معرفی ساختمان برتر گفت: در انتخاب معماری برتر به مباحث کلیدی همچون طراحی سبز و اصول معماری پایدار، تاب آوری سازه ای، رعایت استانداردهای ایمنی روز، مطالعات ترافیکی، اجتماعی، بهداشتی، پدافند غیرعامل، نظام عملکردی ساختمان و کارآمدی آن، چشم اندازهای شهری و کیفیت ساختمان در حوزه نماهای شهری،کیفیت ساخت و استفاده از فناوری و مصالح مناسب و ماندگار، استفاده از مصالح ساختمانی و محصولات و فناوری های فراوری داخل توجه شده که مبنای داوری آثار ارسالی است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در مورد دسته بندی ساختمان ها جهت شرکت در این جشنواره گفت: این جشنواره هفت گروه از ساختمان ها را در برمی گیرد که شامل ساختمان های مسکونی زیر 6 طبقه با 22 جایزه، ساختمان های مسکونی بالای 6 طبقه با یک جایزه، مجتمع های مسکونی با یک جایزه، ساختمان های با کاربری های تجاری، اداری و خدماتی با سه جایزه، ساختمان های با کاربری های صنعتی و کارگاهی با یک جایزه، ساختمان های با کاربری های فرهنگی و گردشگری با یک جایزه و ساختمان های بازسازی شده با کاربری عمومی با 2 جایزه است.

وی اضافه نمود: در این دوره ساختمان هایی که در بازه زمانی سال های 95 الی 99 مورد بهره برداری قرار گرفته اند مجاز به شرکت در مسابقه هستند.

گلپایگانی اضافه نمود: اعضای کمیته فنی و هیات داوران نیز ترکیبی از مهندسان معمار، عمران، شهرسازی، تاسیسات و جامعه شناسان شهری است و شرکت نمایندگان از امروز تا خاتمه خرداد 1400 مهلت دارند با مراجعه به سامانه تهران من قسمت خدمات ملک و شهرسازی و انتخاب بخش مسابقه ساختمان برتر سال شهرداری تهران آثار خود را بارگذاری نموده و به دبیرخانه این رویداد ارسال نمایند.

وی ادامه داد: همچنین شماره تلفن های 96026144 و 96026180 جوابگوی سؤالات احتمالی شرکت نمایندگان هستند.

به گفته گلپایگانی آثار ارسالی در تیرماه 1400 در معرض داوری قرار میگیرد و برگزیدگان نهایی تا سی ام تیرماه معرفی می شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1510

به "خبرنگاران شروع فراخوان جشنواره ساختمان برتر سال شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شروع فراخوان جشنواره ساختمان برتر سال شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید