جزئیات انتخاب رشته داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد

به گزارش سفر به کیش، داوطلبان کنکوری علاقه مند به انتخاب رشته های تحصیلی مراکز و واحد های دانشگاه آزاد اسلامی از فردا 31 مرداد می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

جزئیات انتخاب رشته داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد

به گزارش ایسنا، نتیجه علمی داوطلبان آزمون سراسری سال 1402 روز آدینه 27 مرداد به صورت کارنامه حاوی نمره کل نهایی، رتبه، سهمیه و شرایط بومی، روی سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نهاده شد. آن دسته از داوطلبان علاقه مند به انتخاب رشته های تحصیلی مراکز و واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به جز رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی باید پس از دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی آزمون دانشگاه آزاد اسلامی www.azmoon.org مراجعه نمایند.

انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه آزاد از فردا 31 مرداد در سایت www.azmoon.org شروع می گردد ️و دفترچه انتخاب رشته با آزمون و بدون ازمون دانشگاه آزاد جداگانه روی سایت قرار می گیرد.

بر اساس مصوبه جلسه 22 سال 98 شورای سنجش و پذیرش دانشجو، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی که در کارنامه اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند توجه داشته باشند که رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته مندرج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است و در صورت علاقه مندی به هر یک از این چهار رشته تحصیلی، باید آن ها را در فرم انتخاب رشته در درگاه اطلاع رسانی این سازمان و در اولویت مورد دلخواه درج نمایند.

بعلاوه داوطلبانی که در یکی از رشته های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می توانند به دلخواه خود منحصراً در یکی از مؤسسات محل قبولی، ثبت نام و مشغول به تحصیل شوند.

به گزارش ایسنا، دفترچه های راهنمای انتخاب رشته در همه گروه های آزمایشی نیز هم اکنون در سایت سازمان سنجش نهاده شده و انتخاب رشته به وسیله سامانه جامع آزمون سراسری برای همه گروه های آزمایشی از روز سه شنبه 31 مرداد شروع می گردد و تا روز شنبه 4 شهریور ادامه خواهد داشت.

انتخاب رشته برای انتخاب کدرشته محل های پذیرش با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی بدون آزمون در یک فرم و حداکثر تا 150 رشته محل، انجام می گردد. به عبارت دیگر فرآیند انتخاب رشته این دو جداگانه نخواهد بود.

بر این اساس داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1402 (نوبت های اول و دوم) ثبت نام نموده و غایب جلسه این آزمون ها بوده اند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ندارند و می توانند در رشته هایی که پذیرش آن ها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است تا 150 کدرشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب نموده و در فرم انتخاب رشته درج نمایند.

بعلاوه داوطلبانی که قبلاً در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام ننموده اند، می توانند از روز سه شنبه 31 مرداد تا روز شنبه 4 شهریور نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته در رشته هایی که پذیرش آن ها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است، براساس دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته های پذیرش براساس سوابق تحصیلی که امروز در سایت سازمان سنجش منتشر شده است، اقدام نمایند

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1402 بروزرسانی: 30 مرداد 1402 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2276

به "جزئیات انتخاب رشته داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات انتخاب رشته داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید