تمدید محدودیت های شهر های قرمز و نارنجی

به گزارش سفر به کیش، رئیس جمهور با اعلام تمدید محدودیت های شهر های قرمز و نارنجی تا سرانجام هفته آینده تاکید نمود: حفظ آرامش و امنیت روانی جامعه برای موفقیت در راستا مقابله با کرونا لازم است.

تمدید محدودیت های شهر های قرمز و نارنجی

تمدید محدودیت های شهر های قرمز و نارنجی تا خاتمه هفته آیندهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی در جلسه کمیته های تخصصی مقابله با کرونا با اشاره به گزارش وزارت بهداشت و درمان درخصوص تامین واکسن از بعضی کشور ها و همچنین ورود اولین محموله واکسن خریداری شده از سبد کواکس (700 هزار دز) به کشور، اعلام نمود:خوشبختانه فرایند فراوری واکسن کاملا امیدوارکننده است، اما با همه کوشش های صورت گرفته قاعدتا تا پیش از تابستان واکسن ایرانی به دست ما نخواهد رسید و لذا تامین واکسن با مساعدت بخش خصوصی در دستور کار دولت و در اولویت نخست قرار گرفته است.

جلسه کمیته های تخصصی مقابله با کرونا روز پنج شنبه با حضور همه اعضا در حضور رئیس جمهور برگزار و بر اساس گزارش کمیته امنیتی - اجتماعی و پیشنهاد قرارگاه عملیاتی ستاد مقرر شد محدودیت های در نظر گرفته شده برای شهر های قرمز و نارنجی تا خاتمه هفته آینده تمدید گردد.

رئیس جمهور در این زمینه با اشاره به اینکه واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل ها از مهمترین و اساسی ترین راه ها برای کنترل کرونا است، گفت: اگر چه تحریم ها مانع بزرگی در جهت تامین واکسن مورد احتیاج کشور بوده و موجب تاخیر در تهیه آن شده، اما تهیه واکسن همیشه مورد اهتمام بوده است.

وی اضافه نمود: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده واکسن مورد احتیاج در سریعترین زمان ممکن تهیه گردد. با توجه به گزارش هایی که وزارت خارجه در خصوص تهیه واکسن در روز های اخیر ارائه نموده به زودی شاهد ورود محموله های بعدی واکسن خواهیم بود.

در این جلسه، کمیته های بهداشت و درمان و امنیتی - اجتماعی و همچنین قرارگاه عملیاتی ستاد ملی گزارش های جداگانه ای از شرایط موج چهارم بیماری در استان های مختلف کشور و همچنین چگونگی اجرای محدودیت های در نظر گرفته شده برای کنترل و مهار این موج جدید ارائه کردند.

همچنین با توجه به شرایط بیماری در استان های کشور به ویژه شهر های با شرایط قرمز و نارنجی، اعضای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، عوامل موثر در خیز جدید بیماری را آنالیز کردند که نتایج این آنالیز ها نقش مهم و تاثیرگذار هم زمانی جهش انگلیسی ویروس وکاهش قابل ملاحظه رعایت دقیق و کامل پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری از سوی مردم در روز های خاتمهی سال را اثبات می نماید.

رئیس جمهور پس از دریافت این گزارش ها با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استان ها بعد از روبرو شدن با موج های جدید بیماری در 14 ماه گذشته، از تفویض اختیارات لازم به قرارگاه عملیاتی ستاد برای اتخاذ تصمیمات لازم و اجرای آن در جهت مدیریت و مهار هر چه سریعتر موج چهارم بیماری در کشور اطلاع داد.

روحانی با تاکید بر ضرورت حفظ آرامش روانی جامعه به ویژه در موج چهارم که شدت آن با موج های قبلی متفاوت است، گفت: مدیریت بحران فعلی باید با حفظ آرامش انجام گیرد. نباید با اظهار نظر ها و اطلاع رسانی غلط و هیجانی و موضع گیری های تند آرامش روانی جامعه مختل گردد.

رئیس جمهور در این جلسه همچنین با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی درست و بموقع در خصوص خطرات موج چهارم کرونا و مقابله با سواستفاده های سیاسی احتمالی از این مساله، توضیح داد: با توجه به اینکه در سه موج قبلی هم رعایت نشدن کامل و دقیق پروتکل ها از عوامل اصلی افزایش شیوع بود، در این مرحله نیز می توانیم با هشدار نسبت به خطرات عادی انگاری و کاهش رعایت دستورالعمل ها از مشکل عبور کنیم.

در این جلسه همچنین بر اساس گزارش کمیته های بهداشت و درمان و امنیتی اجتماعی، درمورد پروتکل های مرتبط با مراسم و آیین های ماه رمضان از جمله مراسم شب های قدر و راهپیمایی روز قدس مقرر شد، پروتکل ها و دستورالعمل های لازم تدوین و پس از هماهنگی های لازم برای تصویب به ستاد ملی کرونا ارائه گردد.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم عبادی در ماه مبارک رمضان، تاکید نمود: در شرایط فعلی راهبرد اصلی حفظ جان و سلامت مردم است و بی تردید برای اطمینان از حفظ سلامت مردم، پروتکل ها به گونه ای تدوین خواهد شد که در کنار برگزاری این آیین ها، حفظ جان مردم نیز مورد توجه باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1586

به "تمدید محدودیت های شهر های قرمز و نارنجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید محدودیت های شهر های قرمز و نارنجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید