تشخیص افراد خیانتکار از روی نوع لباس

به گزارش سفر به کیش، خبرنگاران : تحقیقات جدید نشان می دهند که نوع لباس افراد ممکن است باعث شود که دیگران فکر کنند که آن ها خیانتکار هستند.

تشخیص افراد خیانتکار از روی نوع لباس

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، قصد صحبت از نتایج جالب مطالعاتی جدید درباره ارتباط میان نوع پوشش افراد و احتمال خیانت کار بودن آن ها را داریم، اما قبل از آن باید بگوییم که انتشار این مطلب به معنای تایید کامل آن نیست و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد.

به نقل از Best Life، این تحقیقات نشان می دهند برخی از مردم تصور می کنند که اگر شما به طوری که در این مطلب به آن اشاره شده است، لباس بپوشید، فردی خیانتکار هستید.

برخی از افراد، باور و درک منفی از مردانی دارند که این طور لباس می پوشند. اگرچه همه ما می دانیم که شما هرگز نباید کتاب را براساس جلد آن قضاوت کنید، امّا متاسفانه همه افراد هنوز به پیام درونی و حقیقت این موضوع پی نبرده اند.

اغلب، افراد به دلیل ویژگی ظاهری و بیرونی و لباس و پوششی که بر تن دارند مورد قضاوت دیگر افراد قرار می گیرند.

لباسی که شما هر روز صبح برای پوشیدن انتخاب می کنید، برداشت دیگران نسبت به شما را تغییر می دهد، چراکه برخی از افراد به خود اجازه می دهند هر طور که دلشان می خواهد شما را مورد قضاوت قرار دهند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که پوشیدن یک چیز خاص می تواند حتی مردم را به این فکر فرو ببرد که شما فردی خیانتکار هستید حتی اگر شما چنین انسانی نباشید و به هیچ عنوان در راستا گمراهی و انحراف قرار نگرفته باشید.

به مطالعه ادامه این مطلب بپردازید تا متوجه شوید نوع پوشش شما چگونه باعث می شود چنین پیام هایی در ذهن افراد متبادر شود.

مدتی پیش، مقاله ای در مجله Personality and Social Psychology Bulletin منتشر شد که به چگونگی درک زنان از نحوه پوشش مردان تأکید می کرد.

دنیل کروگر، روانشناس از دانشگاه میشیگان، در مطالعه اش از 376 شرکت کننده خواست تا بر اساس روابطشان، به مردانی که پولوشرت با آرم کوچک و بزرگ رالف لورن را پوشیده بودند، نمره دهند.

فاکتور ها شامل صحبت کردن با جنس مخالف به منظور برقراری رابطه، جذب جنس مخالف، خوب از بچه ها مراقبت کردن و اختصاص دادن همه منابع به خانواده بودند.

شرکت کنندگان، مردانی که آرم لوکس بزرگ داشتند را افرادی بی ادب تر تلقی کردند که احتمالا خیانتکار هم هستند.

در حقیقت، براساس این مطالعه و علائم خیانت موجود، این مردان، علاقه کمتری داشتند که با شریک زندگی خود ارتباط عاطفی برقرار کنند و به او متعهد باشند و همچنین آن ها در زندگی خود برای فرزندآوری سرمایه گذاری کمتری می کردند.

کروگر، در ابتدا تصور می کرد که آرم های بزرگتر به دلیل نماد و نشانه ای از ثروت و قدرت، دو ویژگی مهم برای تشکیل خانواده و فرزندآوری، برای زنان جذاب تر هستند.

درواقع، این روانشناس متوجه شد، مردانی که این طور لباس می پوشند پیش چشم زنان، به عنوان افرادی هستند که به آن ها خیانت می کنند نه کسانی که قصد تشکیل زندگی و فرزندآوری دارند.

این روانشناس در تکمیل اظهاراتش ادامه داد: چنین مردانی به جای اینکه سیگنال هایی قوی و قابل اعتماد باشند که برای تشکیل زندگی و فرزندآوری در آینده، روی آن ها سرمایه گذاری شود، در ذهن زنان، افرادی خیانتکار هستند که از کالا های لوکس و... برای جذب دیگران و خیانت استفاده می کنند.

اگرچه، آرم های لوکس کوچکتر باعث می شوند که مردان قابل اعتماد تر باشند، امّا با توجه به تحقیقات کروگر، آرم های لوکس بزرگ، رقابت اجتماعی و جذابیت هایی به منظور خیانت را افزایش می دهند؛ به طوری که نتیجه آن، کاملا مغایر با آرم های کوچک است و همچنین، این روانشناس بیان نمود آرم های لوکس کوچک اطمینان بیشتری به افراد می دهند و حتی ممکن است خود مردان نیز این موضوع را درک کنند.

این روانشناس همچنین از شرکت کنندگان پرسید که حاضرند در مجموعه ای، آرم های کوچک بپوشند یا بزرگ؟

پاسخ دهندگان مرد اظهار کردند که هنگام حضور در مصاحبه شغلی و یا خواستگاری برای اولین بار، پیراهن هایی با آرم و نشانه های کوچکتر به تن می کنند، چرا که هر دو شرایط به گونه ای است که باید اعتماد طرف مقابل را جلب کرد، امّا در شرایطی که بیشتر به دنبال این هستند که در جامعه به صورت رهبرگونه ظاهر شوند و یا دیگران را جذب خود کنند ترجیح می دهند پیراهن هایی با آرم های بزرگتر بپوشند.

به طور کلی، باید گفت که اغلب، مردان بیشتر از زنان خیانت می کنند و این موضوع را نمی توان نادیده گرفت.

اگرچه مطالعه کروگر به عنوان یک دکتر روانشناس بر اساس نوع پوشش مردان بود که به نظر می رسد اگر لباس های آن ها آرم بزرگتری داشته باشد احتمال خیانت آن ها نیز بیشتر است، امّا به طور کلی، باید گفت که مردان، اغلب بیش از زنان خیانت می کنند.

براساس مطالعه ای در این خصوص، در سال 2003، تعیین شد 46درصد از مردان اعتراف کردند که در گذشته به شریک زندگی خود خیانت کرده اند، این در حالی است که این رقم در زنان 21 درصد بوده است.

گزارش دیگری هم از موسسه مطالعات خانواده (IFS) نشان داده است که مردان متأهل تقریبا دو برابر زنان متأهل به همسران خود خیانت می کنند؛ به طوری که بر اساس این گزارش، 20 درصد مردان اعتراف کرده اند که با شخص دیگری غیر از همسر خود ارتباط نامشروع داشته اند، در حالی که 13 درصد از زنان به همسر خود خیانت کرده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1648

به "تشخیص افراد خیانتکار از روی نوع لباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص افراد خیانتکار از روی نوع لباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید