تداوم آلودگی هوای پایتخت برای نهمین روز متوالی

به گزارش سفر به کیش، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم اکنون (15 دی ماه) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

تداوم آلودگی هوای پایتخت برای نهمین روز متوالی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز (15 دی ماه) با توجه به وزش باد نسبتا شدید طی ساعات گذشته، تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. با این حال شروع ترافیک و انباشت آلاینده ها در بعضی مناطق پرتردد باعث برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد.

برقراری ناپایداری جوی و گاهی افزایش تندی باد طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود که باعث بهبود نسبی کیفیت هوا خواهد شد.

در شامگاه نیز با افزایش تردد خودروها احتمال می رود در بعضی مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس باشیم، هرچند با وزش باد مؤثر در ساعات پایانی احتمال پراکندگی و کاهش غلظت آلاینده ها وجود خواهد داشت.

صبح فردا (16 دی ماه) هم زمان با شروع تردد خودروها، غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزایش پیدا خواهد نمود و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می گردد. طی روز نیز با وزش باد مؤثر، پراکندگی آلاینده ها دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش ناپایداری جوی و حاکمیت جو آرام در اواخر وقت فردا (16 دی ماه) پیش بینی می گردد تجمع آلاینده ها و افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شامگاهی باعث برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد گردد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 154 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 126 است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1414

به "تداوم آلودگی هوای پایتخت برای نهمین روز متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم آلودگی هوای پایتخت برای نهمین روز متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید