با شماری از معروف ترین رودخانه های چین آشنا شویم

به گزارش سفر به کیش، یکی از بیشمار جاذبه ای که در کشور چین چشم انتظار گردشگران داخلی و خارجی بوده، رودخانه ها هستند؛ رودخانه هایی که شکوه و عظمتشان چشم هر بیننده ای را خیره خواهد نمود. با ما در مقاله معروف ترین رودخانه های چین همراه باشید تا شما را با تعدادی از دیدنی ترین رودخانه های چین آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با زیباترین رودخانه های چین برایتان جالب خواهد بود.

با شماری از معروف ترین رودخانه های چین آشنا شویم

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

فهرست مطالب

رودخانه یانگ تسه کیانگ؛ طولانی و کوهستانیرودخانه زرد؛ رود طولانی دومرود مروارید؛ دلتای تجاری رودخانه هیلونگ چیانگ؛ یک رود طولانی دیگررودخانه لیرودخانه یالونگ؛ رود لی کوچکرود ژینان؛ کریستال چینرودخانه یارلونگ تسانگپورودخانه تاریم؛ رو به خشکسالیلانسانگ و سالوین

رودخانه یانگ تسه کیانگ؛ طولانی و کوهستانی

رودخانه یانگ تسه کیانگ از میان تنگه های کوهستانی آغاز شده، 9 استان چین را رد نموده و دست آخر، به دریای شرقی چین وارد می گردد. در شانگهای می توانید از مزیت کروز در رودخانه هم بهره ببرید، اما زیبایی هایی را که در جهت این مورد از زیباترین رودخانه های چین هستند هم در نظر داشته باشید. یانگ تسه کیانگ در دره ببر آرام می گیرد و دیگر خروشان نیست و از اینجا به بعد، چیزی که برای شما می ماند، زیبایی طبیعت اطراف است. بومگردی و هتل های ارزان قیمتی هم در جهت رودخانه و دره ببر ساخته شده اند که می توانید از اقامت در آنها لذت ببرید.

رودخانه زرد؛ رود طولانی دوم

در اطراف رودخانه زرد چندین شهر باستانی قرار دارند. طول کلی این مورد از دیدنی ترین رودخانه های چین به 5465 کیلومتر رسیده و سرچشمه اصلیش، کوه های فلات تبت هستند. مقصد این رودخانه هم مثل یانگ تسه، دریای شرقی چین است.

رود مروارید؛ دلتای تجاری

شهرهایی از چین که شرایط مالی مناسبی دارند، در منطقه دلتایی این رودخانه تشکیل شده اند. این رود از استان گوانگشی سرچشمه گرفته و در منطقه ای که گفتیم، یک دلتای عظیم را تشکیل می دهد. همگان دلتای رود مروارید را به مرکز الکترونیکی چین هم می شناسند.

رودخانه هیلونگ چیانگ؛ یک رود طولانی دیگر

سرچشمه رودخانه هیلونگ چیانگ از روسیه بوده و طولش به 2524 کیلومتر می رسد. شما می توانید از طبیعت زیبای اطراف این مورد از معروف ترین رودخانه های چین لذت برده و کمی به خوشگذرانی بپردازید.

رودخانه لی

نقاشی های قدیمی زیادی از روی همین رودخانه کشیده شده و باقی مانده اند. صحنه های خیال انگیز و رویایی این مورد از دیدنی ترین رودخانه های چین شما را سحر و جادو خواهند کرد؛ طوریکه حس کنید در یک دنیای فانتزی و جذاب قدم می زنید. کروز و رفتینگ در این منطقه قابل انجام هستند، ولی اگر از کارهای هیجان انگیز خوشتان نمی آید و هوادار آرامش هستید، محیط طبیعی و وحشی اطراف رودخانه را دنبال کنید.

رودخانه یالونگ؛ رود لی کوچک

رودخانه یالونگ، رودخانه کوچکی بوده که آرامش بخش بودنش شما را یاد رودخانه لی می اندازد. طول کلی این مورد از زیباترین رودخانه های چین 35 کیلومتر است، از کوههایی در استان لینگوی سرچشمه گرفته و تا منطقه توریستی یانگشو ادامه دارد.

رود ژینان؛ کریستال چین

طول این رودخانه 373 کیلومتر بوده و به رود کیانتانگ می رسد. زلال و شفاف بودن آب این مورد از معروف ترین رودخانه های چین بقدری زیاد است که در تمام طول سال مثل کریستال می درخشد. این رود برای شاعران و فیلسوفان چینی الهام بخش و روح افزا بوده و شعرها، ستایش ها و داستانهای زیادی در خصوص آب کریستال نشان ژینان گفته شده اند.

رودخانه یارلونگ تسانگپو

این رودخانه سه ملیتی برخلاف رود خانه هیلونگ چیانگ از خود چین آغاز شده، اما به هند و سنگاپور می رود. این رودخانه بلندترین رودخانه ای بوده که در ارتفاعات واقع شده است و منظره هایش وحشی و دور از انتظار هستند.

رودخانه تاریم؛ رو به خشکسالی

نمی گردد دل آدم برای این رودخانه نسوزد؛ رودخانه ای زیبا در دل طبیعت و منظره های خاص ژینچیانگ که دست آخر می ریزد به یک دریاچه نمک. این مورد از دیدنی ترین رودخانه های چین یک منبع بی مثال آب منطقه در گذشته بحساب می آمد.

لانسانگ و سالوین

فلات تبت سرچشمه مشترک هر دو رودخانه و استان گرجهتی یوننان محل بازدید از این رودها هست. هوای گرجهتی و مطبوع کوهستانی منطقه به شما حس متفاوتی را می بخشد و می توانید از بودن و ماهیگیری در این بخش از دنیا لذت ببرید و تعطیلات خوبی را داشته باشید.

منبع: همگردی
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1437

به "با شماری از معروف ترین رودخانه های چین آشنا شویم" امتیاز دهید

4 کاربر به "با شماری از معروف ترین رودخانه های چین آشنا شویم" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شماری از معروف ترین رودخانه های چین آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید