بازگشایی مدارس اولویت نخست ستاد ملی مقابله با کرونا است، تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس فراهم گردد

به گزارش سفر به کیش، استاندار همدان خواهان تسریع در واکسیناسیون و تجهیز مدارس به امکانات بهداشتی و سیستم تهویه هوا به منظور فراهم سازی زمینه بازگشایی مدارس استان شد.

بازگشایی مدارس اولویت نخست ستاد ملی مقابله با کرونا است، تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس فراهم گردد

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از همدان، علیرضا قاسمی فرزاد, استاندار همدان در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا استان همدان گفت: موضوع بازگشایی مدارس اولویت نخست ستاد ملی مقابله با کرونا و استان است و در این زمینه تا اول آذر یعنی حدود 22 روز مهلت برای آماده سازی مدارس وجود دارد.

او ادامه داد: تمهیدات لازم از نظر رعایت شیوه نامه های بهداشتی، پیش بینی تهویه هوا، رعایت فاصله اجتماعی با در نظر گرفتن هر کلاس حداکثر 15 دانش آموز و شیفت بندی برای مدارس دارای جمعیت بالا در نظر گرفته گردد.

استاندار همدان اعلام کرد: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز برای بازگشایی مراکز علمی خود را مهیا نمایند در عین حال واکسیناسیون این قشر و والدین آن ها در کنار ارائه کارت واکسیناسیون باید مد نظر قرار گیرد.

قاسمی فرزاد اد گفت: یکی از احتیاج های مدارس مجهز شدن به تهویه مناسب است که باید در مدت زمان به جای مانده تا اول آذر آموزش و پرورش با همکاری اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در این باره اقدام لازم را انجام داده تا کلاسی بدون تهویه نداشته باشیم.

او خواهان جلوگیری از تجمع های عمومی و خانوادگی شد و اضافه نمود: اساس و اولویت اعضای ستاد کرونا باید قانع کردن سازی و ترغیب و تشویق شهروندان به واکسینه کردن خود علیه کرونا باشد که در این راستا می توان از ظرفیت رسانه ها نیز بهره گرفت.

استاندار همدان اضافه نمود: رسانه ها می توانند گزارش های مناسب از نتایج بی توجهی به پروتکل های بهداشتی، استفاده نکردن از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی و بعلاوه تبعات تزریق نکردن واکسن کرونا در مصاحبه با متخصصان عفونی تهیه و منتشر نمایند.

قاسمی فرزاد از مراکز سیاست گذاری ائمه آدینه و جماعات خواست در خطبه های نماز آدینه به موضوع ضرورت واکسیناسیون علیه کرونا و تشویق و دعوت مردم به تزریق واکسن اقدام نمایند.

او گفت: ارائه خدمات مشروط به همراه داشتن کارت واکسن باید با دقت نظر بیشتری به ویژه در زمینه صنوف و مجامعی که خدمات عمومی ارائه می دهند، پیگیری گردد و شرایط رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیز با دقت، بازرسی و کنترل شوند.

از 10 شهرستان تابعه استان همدان، پنج شهرستان در شرایط زرد و پنج شهرستان همدان، رزن، درگزین، نهاوند و تویسرکان نیز در شرایط نارنجی کرونایی قرار دارند.

منبع ایرنا

غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1864

به "بازگشایی مدارس اولویت نخست ستاد ملی مقابله با کرونا است، تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس فراهم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مدارس اولویت نخست ستاد ملی مقابله با کرونا است، تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس فراهم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید