اعلام نتایج انتخابات شورای صنفی دانشگاه تهران تا آذر ماه، اصلاح آیین نامه شوراها

معاون دانشجویی دانشگاه تهران از اصلاح آیین نامه شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه های کشور و ابلاغ آن قبل از خاتمه امسال اطلاع داد.

اعلام نتایج انتخابات شورای صنفی دانشگاه تهران تا آذر ماه، اصلاح آیین نامه شوراها

دکتر حسین به نژاد در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب به جزئیات برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه تهران اشاره نمود و اضافه نمود: این انتخابات در اردیبهشت ماه هر ساله در تمامی واحدهای دانشگاه برگزار می گردد که طبق روال، سال جاری نیز انتخابات شورای صنفی در 19 واحد دانشگاه تهران برگزار گردید، اما با توجه به اینکه تعدادی از واحدها به حدنصاب نرسیدند، بنابراین دور بعد انتخابات آبان ماه جاری برگزار می گردد.

وی در ادامه توضیح داد: در اردیبهشت ماه سال جاری از 19 واحد دانشگاه تهران در 12 واحد، انتخابات شورای صنفی دانشجویان به حدنصاب لازم نرسید، در نتیجه با توجه به تداخل امتحانات دانشجویان در نیم سال دوم که در تابستان برگزار گردید، سعی می کنیم این انتخابات را مجددا آبان ماه برگزار کنیم و بطور کلی تا سرانجام آذر تمامی واحدهای دانشگاه تهران در صورت کسب حدنصاب لازم دارای شورای صنفی خواهند شد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران همچنین اعلام نمود: دور دوم انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه در دو دسته برگزار می گردد که در 6 واحد آن این انتخابات برگزار و نتایج آن نیز معین شده و در 6 واحد دیگر نیز در حال اجرا است. اما بطور کلی تمامی واحدهای دانشگاه تهران در آذرماه صاحب شورای صنفی خواهند شد.

دکتر به نژاد اعلام نمود: ثبت نام و رای گیری انتخابات شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه تهران برای دومین سال متوالی به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می گردد که اطلاع رسانی مشارکت در این انتخابات نیز به صورت پیامکی به اطلاع دانشجویان رسید.

وی از اصلاح آیین نامه شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه های کشور و ابلاغ آن قبل از سرانجام سال اطلاع داد و گفت: آیین نامه پیشنهادی معاونین دانشجویی و دبیران مناطق در خصوص شوراهای صنفی به اطلاع وزارت علوم رسیده است و منتظر هستیم دبیران شوراهای صنفی دانشگاه ها نیز در مورد این آیین نامه جدید نظر بدهند و پس از اعلام نظر آن ها آیین نامه اصلاح شده به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد، در واقع فرآیند اصلاح این آیین نامه در حال حاضر آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 82

به "اعلام نتایج انتخابات شورای صنفی دانشگاه تهران تا آذر ماه، اصلاح آیین نامه شوراها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نتایج انتخابات شورای صنفی دانشگاه تهران تا آذر ماه، اصلاح آیین نامه شوراها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید