استفاده حداکثری از فضاهای بصری برای خلق موقعیت های داستان

به گزارش سفر به کیش، تهران (پانا) - طراح صحنه فیلم سینمایی یدو گفت: برای خلق این فیلمِ جنگی از فضاهای بصری و موقعیت ها استفاده حداکثری شده است.

استفاده حداکثری از فضاهای بصری برای خلق موقعیت های داستان

به گزارش روابط عمومی کانون پرورشی، آیدین ظریف که نامزد دریافت جایزه بهترین طراحی صحنه برای فیلم یدو در سی ونهمین جشنواره فیلم فجر شده است، اضافه کرد: کار کردن با مهدی جعفری کارگردان این اثر یکی از بهترین تجربه های کاری من در تمام سال های کاری ام بود، چراکه او با توجه به سال ها تجربه در مقام فیلمبردار و لمس مسائل، بسیار واقع بین و همراه است و لحظه ای برای رسیدن به نتیجه مطلوب درنگ نکرده و انصافاً از موقعیت هایی که برای فیلم خلق شده بود، بالاترین استفاده را کرد که در فیلم هم دیده می شود.

طراح صحنه فیلم یدو تاکید کرد: باید توجه داشته باشیم که ما فیلمی اجتماعی در حاشیه جنگ کار کرده ایم و در آن از منظری مغفول مانده -بچه ها در جنگ- به جامعه درگیرِ جنگ پرداخته ایم.

وی در مورد سختی بازسازی صحنه های جنگ پس از گذشت 40 سال از آن گفت: برای روایت هر داستانی در وهله نخست نیاز به ترسیم بستر و فضای روایی آن داریم که در زمینه داستان فیلم یدو این جغرافیا آبادان جنگ زده است؛ به همین خاطر با سفر به آبادان و بازبینی و جست وجوی فراوان، فضاهایی به نسبت بکر و یا مناسب ساخت و ساز دکور را پیدا کردیم و دکورها در حاشیه شط و... اجرا شده اند.

ظریف در مورد مسائل ساخت و طراحی این فیلم شرح داد: مسائل در همه فیلم ها هست و متاسفانه بخشی از انرژی و خلاقیت طراح صرف غلبه بر آن ها می شود اما، امیدوارم با کمک هم (ما اهالی سینما و مدیران ارشد فرهنگی) زمینه ساخته شدن آثار فرهنگی و فیلم نامه های فاخر را فراهم کنیم و هر سال فیلم های قابل اعتنای بیشتری در جشنواره های مان داشته باشیم.

یادآوری می شود فیلم سینمایی یدو به کارگردانی مهدی جعفری تولید جدیدِ کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در سی ونهمین جشنواره فیلم فجر در 13 بخش نامزد دریافت جایزه بهترین ها شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1499

به "استفاده حداکثری از فضاهای بصری برای خلق موقعیت های داستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده حداکثری از فضاهای بصری برای خلق موقعیت های داستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید