اخذ موافقت برای صید 5تن ماهی از سدشیرین دره به منظور افزایش کیفیت آب، وجود100تن ماهی در سد

به گزارش سفر به کیش، خبرنگاران/خراسان شمالی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از اخذ موافقت برای برداشت پنج تن ماهی طی یک دوره از سد شیرین دره در شهرستان مانه و سملقان به منظور افزایش کیفیت آب اطلاع داد.

اخذ موافقت برای صید 5تن ماهی از سدشیرین دره به منظور افزایش کیفیت آب، وجود100تن ماهی در سد

سید عقیل مرتضوی در گفت و گو با سفر به کیش، با اشاره به اینکه این شرکت حدود یک سالی بود که به دنبال اخذ موافقت و مجوز برای صید ماهی از این سد بوده است، گفت: طی چند روز گذشته جلسه ای با حضور تعدادی از مسئولان استانی و نماینده سازمان حفاظت محیط زیست برگزار و در این جلسه موافقت ها برای انجام این کار اخذ شد.

وی اضافه نمود: هنوز تاریخ صید ماهی معین نشده است و مجوزهای لازم برای انجام این کار نیز باید از سوی اداره کل محیط زیست استان صادر گردد.

مرتضوی با اشاره به اینکه در کشور سدها بعد از ساخت به خصوص آن هایی که ماهیت تامین آب شرب دارند، یک سری مطالعات بر روی کیفیت آب انجام می گردد، ادامه داد: کیفیت آب در سد شیرین دره بالا است اما آب گوارایی نیست و بنا به گفته تعدادی از شهروندان بوی ماهی می دهد.

وی توضیح داد: در نتیجه این شرکت انجام چندین پروژه همچون اجرای طرح های آبخیزداری، برداشت رسوب از مخزن سد را در دستور کار خود قرار داده و علاوه بر آن به دنبال اجرای کاهش تراکم آبزیان در سد بوده که موافقت آن را نیز برای اجرا اخذ نموده است.

این مقام مسئول اعلام کرد: پیش بینی می گردد که بیش از 100 تن ماهی در مخزن سد شیرین دره وجود داشته باشد که در دوره اول مجوز برای برداشت پنج تن صادر می گردد و برای برداشت در مراحل بعدی، باید مطالعات لازم صورت گیرد.

به گفته وی ماهی های خیلی بزرگ از این سد برداشت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 743

به "اخذ موافقت برای صید 5تن ماهی از سدشیرین دره به منظور افزایش کیفیت آب، وجود100تن ماهی در سد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ موافقت برای صید 5تن ماهی از سدشیرین دره به منظور افزایش کیفیت آب، وجود100تن ماهی در سد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید