شروع به کار موبایل ون در زنجان

به گزارش سفر به کیش، مدیر کل بهزیستی از راه اندازی مراکز کاهش آسیب سیار ویژه معتادین در هفته بهزیستی اطلاع داد و گفت: در قالب این خدمت نو، کارشناسان در ون های مناسب سازی شده به سراغ معتادان متجاهر می فرایند و خدمات کامل کاهش آسیب موسوم به DIC را به آنها ارائه می دهند.

شروع به کار موبایل ون در زنجان

با ما همراه باشید و درباره خرید متعادل بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران زنجان؛ محمد محمدی در نشست خبری ویژه هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: موبایل ون در پاتوق های پنهان و آشکار به معتادان متجاهر، خدماتی در زمینه کاهش آسیب ارائه می دهند و غربالگری های فصلی از جمله هپاتیت ایدز، سل، و سایر بیماری های عفونی هم به ضرورت در بین معتادان مصرف کننده مواد صورت می پذیرد و در صورت لزوم به مداخلات خاص درمانی، بیماران به واحدهای مراقبتی به وسیله تیم سیار ارجاع می شوند.

وی با بیان اینکه کاهش آسیب، برنامه اساسی در فعالیت های مربوط به درمان اعتیاد مصرف کنندگان پرخطر مواد مخدر است، اظهار کرد: از اهداف اجرای این طرح می توان به مشاوره و ارائه آگاهی در مورد خطرات تزریق مشترک و مصرف مواد، توزیع بسته های بهداشتی، توزیع غذا، انجام رپید تست و معرفی موارد مشکوک به مرکز بهداشت استان اشاره نمود.

این مقام مسئول یادآور شد: در حال حاضر 15 مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی شامل 14 مرکز اقامتی مردان و 1 مرکز اقامتی زنان در سطح استان به افراد گروه هدف خدمات ارائه می دهند. و در سال 99 بیش از 2 هزار و 800 نفر از خدمات این مرکز استفاده کرده و تعداد 249 نفر هم از خدمات یارانه درمان بهره مند شدند.

وی با اشاره به فعالیت تنها مرکز گذری و سرپناه معتادین در استان، اضافه کرد: در سال گذشته 834 نفر از این مرکز خدمات دریافت نمودند و میانگین مراجعات مرکز، روزانه 60 نفر در حال حاضر می باشد که این تعداد با توجه به برودت هوا و در در روزهای سرد به 80 نفر هم افزایش می یابد.

محمدی با بیان اینکه اعتیاد بیش از اینکه یک ناهنجاری اجتماعی تعریف گردد، یک بیماری است و فرد معتاد بیمار تلقی می گردد، اسم کرد: مرکز گذری کاهش آسیب مکانی است که در آن دسته ای از معتادین و افراد مصرف کننده مواد مخدر که در حال حاضر تمایل به ترک ندارند و رفتار های پر خطر خویش را ادامه می دهند. برای دریافت سرنگ وسرسوزن، وسایل بهداشتی و انواع خدمات رفاهی، آموزشی، و درمانی به آن مرکز مراجعه می کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1710

به "شروع به کار موبایل ون در زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار موبایل ون در زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید