محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا ، هواپیمایی کیش ایر

به گزارش سفر به کیش، با شیوع کرونا هر کدام از هواپیمایی ها به ترتیب قوانین و مقررات خود را برای سفر به هر کدام از کشورها و مسیرهایی که در اختیار دارند اعلام می نمایند.

محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا ، هواپیمایی کیش ایر

برای اطلاع از قوانین عمومی و کلی و مشاهده همه هواپیمایی ها می توانید صفحه محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا را ببینید.

در ادامه این مقاله هم تمام اخبار و اطلاعات هواپیمایی کیش ایر را به همراه لیست آزمایشگاه های مورد تایید این هواپیمایی برایتان لیست نموده ایم.

خواهشمندیم پیش از سفر تمام مقررات را به دقت مطالعه کنید و در اختیار همسفرانتان قرار دهید. این صفحه به محض ارائه اطلاعات نو از سمت هواپیمایی کیش ایر مداوم به روز خواهد شد.

اطلاعیه ها و بخشنامه های هواپیمایی کیش ایر

ایران

شرایط ورود به ایران (بروز رسانی 29 فروردین 1400)

 • تمامی مسافران بالای 12 سال ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون کرونا که از نوبت دوم تزریق واکسن آن ها 14 روز گذشته باشد و بعلاوه ارائه جواب منفی آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز می باشند.
 • کارت واکسیناسیون کرونا و نتیجه منفی آزمایش PCR می بایست به زبان انگلیسی ارائه گردد و دارای کد QR باشد.
 • غربالگری علامتی در بدو ورود به کشور انجام می پذیرد و در صورت احتیاج مجددا آزمایش PCR به عمل خواهد آمد. در صورت احتیاج به انجام هرگونه آزمایش مجدد و قرنطینه، هزینه آن به عهده مسافر می باشد.

اصل بخشنامه

قزاقستان

شرایط ورود به قزاقستان (بروزرسانی 15 فروردین 1400)

 • کلیه مسافران بالای 5 سال می توانند با ارائه نتیجه منفی آزمایش 19-PCR COVID در محدوده 72 ساعت به پرواز و یا ارائه کارت واکسیناسیون کرونا که از آخرین نوبت آن حداقل 14 روز و حداکثر 6 ماه گذشته باشد، به این کشور سفر نمایند.
 • واکسن های مورد تایید فایزر، مدرنا، آسترازنکا، جانسون، سینوفارم، سینوواک و اسپوتنیک می باشد.
 • نتیجه منفی آزمایش 19-PCR COVID یا کارت واکسیناسیون کرونا می بایست به زبان انگلیسی ارائه گردد.

اصل بخشنامه

مسقط

اطلاعیه تاریخ 25 اسفند 1400
 • مسافرانی که دو نوبت واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی دارای نشان QR که حداقل 14 روز از دریافت نوبت دوم گذشته باشد را دریافت نموده اند، احتیاجی به ارائه نتیجه منفی آزمایش 19-PCR CoVID ندارند.
 • سایر شرایط مندرج در بخشنامه پیشین همچنان به قوت خود باقیست.

اصل بخشنامه

راستا مسقط (برورزسانی 20 دی 1400)

 • تمامی شهروندان عمانی، ساکنان عمان، دارندگان ویزای عمان، کسانی که برای سفر به عمان احتیاجی به ویزا نداشته و کسانی که میتوانند در بدو ورود ویزا دریافت نمایند، طبق سیستم پیش از 19-coVID مجاز به ورود عمان هستند.
 • همه مسافران ورودی به عمان ملزم به ارائه گواهی واکسن 19-coVID دارای QR کد، مبنی بر انجام دو دوز از هریک از واکسن های 19-coVID تایید شده در عمان OXFORD /PFIZER /SPUTNIK /SONOVAC /ASTRAZENECA /COVISHIELD /BIONTECH/ SINOPHARM/ MODERNA یا یک دوز از واکسن JOHNSON & JOHNSON میباشند. آخرین دوز میبایست حداقل چهارده روز قبل از زمان تقریبی ورود به عمان دریافت شده باشد. وزارت بهداشت لیست واکسن های تایید شده در عمان را منتشر و به روز میکند.
 • تمامی مسافران ورودی به عمان ملزم به ارائه نتیجه منفی آزمایش 19-PCR coVID با کد QR پیش از سفر بوده و از قرنطینه معاف هستند. اعتبار نتیجه تست 96 ساعت از زمان انجام آزمایش تا زمان رسیدن به عمان جهت پروازهای با طول مدت بیش از 8 ساعت و پروازهای عبوری و 72 ساعت جهت پروازهای با طول مدت کمتر میباشد.
 • تمامی مسافرانی که طبق بند پیشین این بخشنامه بدون داشتن نتیجه منفی آزمایش 19-COVID وارد عمان میشوند، در بدو ورود تحت آزمایش 19-PCR COVID قرار گرفته و مسافر ملزم به قرنطینه اجباری با دستبند ردیاب الکترونیک تا دریافت نتیجه منفی آزمایش PCR است. در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش PCR، مسافر میبایست از تاریخ آزمایش به مدت ده روز تحت ایزوله بهداشتی اجباری قرار گیرد. به جز مسافرانی که از 19-COVID بهبود یافته اند اما در بدو ورود آزمایششان مثبت بوده است، مشروط بر اینکه بتوانند مدرکی مبنی بر تکمیل دوره ایزوله ای تجویز شده در کشوری که در آن آلوده شده اند، قبل از سفر به عمان ارائه دهند، از ایزوله سازی بهداشتی معاف هستند. . تمامی مسافرین ورودی به عمان، ملزم به تکمیل پیش ثبت نام به وسیله سامانه و بارگذاری گواهی واکسن و بعلاوه گواهی PCR 19-covID دارای QR کد (شامل هر دو گواهی) میباشند. چنانچه مسافر ترجیح دهد تست PCR 19-CoVID را بدو ورود انجام دهد، میبایست هنگام ثبت نام به وسیله پلتفرم مذکور پیش از پذیرش در فرودگاه مبدأ، هزینه های مقرر را بپردازد.
 • تمامی مسافران ورودی به جز شهروندان عمان ملزم به ارائه بیمه درمانی بین المللی مباشند که هزینه درمان 19-coVID را برای مدت حداقل یک ماه پوشش دهد. . اتباع عمانی و خانواده های آنها و غیر عمانی های شاغل در عمان در واحدهای دولتی یا خصوصی و دارای اقامتگاه معتبر که طبق بند 2 این بخشنامه واکسینه نشده اند، مجازند با رعایت شرایط بهداشتی صادر شده از 1 سپتامبر 2021 به کشور عمان بازگردند. دیپلمات های شاغل در نمایندگی های دیپلماتیک خارجی دارای اعتبارنامه عمان و دیپلماتیک های بازدید نماینده از ثبتنام در سامانه و از آزمایش 19-PCR coVID مستثنی میباشند. . مسئولیت اطلاع رسانی موثر در مورد شرایط پذیرش مسافر، نقص مدارک و ارائه مدارک تقلبی برعهده آژانس صادر نماینده بلیت میباشد. در صورت مشاهده موارد مورد اشاره آژانس مربوطه مشمول جریمه خواهد شد. در صورت عدم رعایت شرایط فوق از پذیرش مسافر ممانعت بعمل خواهد آمد. تمامی مسئولیت عدم پذیرش مسافر به وسیله اداره مهاجرت، اعم از مادی و معنوی متوجه مسافر خواهد بود.

اصل بخشنامه

قاضی پاشا

راستا قاضی پاشا(بروز رسانی 14 آذر 1400)

 • شهروندان ایرانی که قصد ورود به کشور ترکیه را دارند در صورت دریافت دو دوز از واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و گذشت 14 روز از تاریخ آخرین دوز واکسن می توانند بدون احتیاج به ارائه تست PCR، فقط با ارائه کارت واکسیناسیون معتبر(زبان انگلیسی و دارای QR کد) وارد این کشور شوند.
 • در صورت عدم ارائه کارت واکسیناسیون معتبر، مسافرین بالای 6 سال ملزم به ارائه تست PCR منفی از 72 ساعت مانده به پرواز خواهند بود.
 • جواب تست کرونا مسافرین حتما باید دارای QRکد باشد.

نجف

راستا نجف(بروز رسانی 19 شهریور 1400)

 • کلیه مسافرین(اتباع ایرانی،خارجی، دیپلمات، مسافرین ترانزیت) موظف به ارائه نتیجه تست منفی PCR پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه های ایران می باشند.
 • مسافرین باید در بازه 72 ساعت الی 48 ساعت مانده به پرواز اقدام به انحام تست PCR نمایند.
 • از مسافرین در فرودگاه نجف مجددا با هزینه شخصی تست PCR گرفته می گردد و در صورت مثبت بودن، مسافرین به مدت 2 هفته با هزینه شخصی قرنطینه می شوند.

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی کیش ایر

کلیه آزمایشگاه های تایید شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران جهت آزمایش تشخیص مولکولی PCR مسافران برون مرزی، مورد تایید این شرکت نیز می باشند.

صفحه آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

منبع: علی بابا
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2060

به "محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا ، هواپیمایی کیش ایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت پروازهای خارجی در ایام کرونا ، هواپیمایی کیش ایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید