ماجرای توقف 20 اروپایی در مرز ایران چیست؟

به گزارش سفر به کیش، 20 جهانگرد اروپایی که با کمپرهای خود به ایران سفر نموده بودند، هنگام خروج از مرز بازرگان و ورود به خاک ترکیه، متوقف شده اند. معاون جهانگردی کشورمان می گوید: مشکل ترکیه است که به دلیل محدودیت های کرونا، به این جهانگردان اجازه ورود نمی دهد. درحال هماهنگی با مقامات و گمرک ترکیه هستیم تا این مشکل رفع گردد.

ماجرای توقف 20 اروپایی در مرز ایران چیست؟

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

ترکیه همزمان با شیوع ویروس کرونا، از اسفندماه سال گذشته مرزهای مشترک با ایران را بست و اجازه تردد به مسافران از مرزهای هوایی و زمینی را نداد. اعمال این محدودیت، حالا توریستان اروپایی که زمینی در حال سفر هستند را به دردسر انداخته است. مقامات محلی در استان آذربایجان غربی می گویند ترکیه جوابگوی مسئله ای که به وجود آمده است، نیست.

طبق اطلاعاتی که اداره میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی ماکو منتشر نموده، این 20 توریست از سوئد، اسپانیا، فرانسه و آلمان هستند که با اتومبیلهای ون و کمپر سفر می نمایند و به انگیزه طبیعت و کویرگردی وارد ایران شدهاند اما هنگام خروج از مرز و ورود به خاک ترکیه، با ممانعت گمرک این کشور روبرو شدند. بعضی از این توریستان نزدیک به 20 روز است پشت مرز ترکیه معطل مانده اند.

علی خورابلو ـ مدیر اداره میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی شهرستان ماکو گفته است: پس از پذیرش نکردن گمرک ترکیه، این توریستان با همکاری میراث فرهنگی ماکو و مسؤولان به درخواست خودشان در روستای تاریخی و سایت توریستی سنگر مستقر شده اند و ترجیح داده اند در کمپرهای خود اقامت داشته باشند. این توریستان بین سه تا 20 روز است که در شهرستان ماکو مستقرند و از نظر تامین غذا و امنیت مسئله ای ندارند.

شهرستان ماکو در شمال آذربایجان غربی واقع شده که در جهت مرز بازرگان واقع شده است، مرزی که یکی از مبادی مهم ورود و خروج مسافر به شمار می آید.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1117

به "ماجرای توقف 20 اروپایی در مرز ایران چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای توقف 20 اروپایی در مرز ایران چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید