طبیعت چگونه فضاهای رها شده جهان را احیا می کند

به گزارش سفر به کیش، جاناتان جیمنز در عکس های فوق العاده ای که از مکان های متروکه در سراسر جهان گرفته است، نشان می دهد که چگونه نیروی تدریجی، اما غیرقابل توقف طبیعت این مکان ها را فراگرفته است. آیا طبیعت بدون دخالت انسان ها، زمین را احیا می کند؟

طبیعت چگونه فضاهای رها شده جهان را احیا می کند

برای بخشی از یک کتاب تازه که نقش طبیعت در احیای فضاهای ساخت بشر را به تصویر می کشد، به تازگی مجموعه ای تصویری از سراسر دنیا منتشر شده است. در میان این تصاویر خیره کننده و زیبا، صحنه هایی از منطقه ممنوعه چرنوبیل وجود دارد؛ منطقه ای که این روزها با وجود گذشت 30 سال از وقوع فاجعه هسته ای، هنوز هم تشعشعات رادیواکتیو بسیاری دارد.

یکی از تصاویر، هتلی در کرواسی را نشان می دهد که در تسخیر حیات وحش درآمده است. در حالی که تصویر دیگری، سالن زیبای تئاتری در کوبا را نشان می دهد که در آستانه ریزش است.

عکس ها برای اولین بار در نچرالیا: احیا با طبیعت از طریق عکاس جاناتان جیمنز (Jonathan Jimenez) به نمایش درآمد و CarpetBombingCulture آن را منتشر کرد. جاناتان در مورد جزئیات این کتاب، نوآوری در این پروژه و عشق به این سبک از عکاسی، صحبت کرده است.

به گفته جاناتان جیمنز:

نچرالیا (Naturalia)، مجموعه منتخبی از احیای ویرانه های شهری از طریق طبیعت را به نمایش می گذارد. من طیف گسترده ای از سبک های معماری، از کلاسیک گرفته تا فوق مدرن را در چنگ طبیعت وحشی به تصویر کشیدم.

او افزود:

اگر انسان ها ناپدید شوند، فقط با گذشت 100 سال، شهرهای بزرگ دنیا به این شکل درمی آیند. در آن زمان، گونه های در معرض خطر رشد می کنند، ریشه ها و شاخه ها، برگ ها و گل های آن ها، خیابان ها را در برمی گیرند و سموم هوا از بین می فرایند و اکوسیستم های تازهی به وجود می آید.

جاناتان جیمنز در ادامه صحبت هایش گفت:

گونه های اهلی و گیاهان دستکاری شده ژنتیکی به شکل طبیعی رشد می کنند و طبیعت به سرعت و به طور کامل پیروز می شود. درون همه ما تمایل به دیدن چیزهای مدرنی وجود دارد که شاخه های در هم تنیده آن ها را در برگرفته و زمین احیایشان کرده است.

سخن آخر:

ما زمین را زیر و رو کردیم. حالا فقط منتظریم که ما را بیرون اندازد. در تاریخ بشر، هر تمدنی یک روز سقوط کرده است، ما هم از بین می رویم و اگر خوب دقت کنید، متوجه آغاز این اتفاق می شوید.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2007

به "طبیعت چگونه فضاهای رها شده جهان را احیا می کند" امتیاز دهید

1 کاربر به "طبیعت چگونه فضاهای رها شده جهان را احیا می کند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعت چگونه فضاهای رها شده جهان را احیا می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید