سرمایه گذاری هندی ها و کشورهای گمنام در بندر چابهار

به گزارش سفر به کیش، مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه ریزی هند برای سرمایه گذاری 235 میلیون دلاری در بندر چابهار برای خرید و تامین تجهیزات بندری در زمینه عملیات تخلیه و بارگیری اطلاع داد و گفت: کشورهای بسیاری علاقه مند به سرمایه گذاری و در حال سرمایه گذاری در بندر چابهار هستند اما نمی خواهند نامی از آن ها برده گردد.

سرمایه گذاری هندی ها و کشورهای گمنام در بندر چابهار

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

محمد علی اصل سعیدی پور در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: در راستای توسعه بندر چابهار مدت هاست که هندی ها ابراز تمایل برای سرمایه گذاری نموده اند و برنامه ریزی آن ها برای سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات بندری است. این سرمایه مجموعا 235 میلیون دلار بوده و هندی ها درصدد هستند تا آن را در حوزه تجهیزات مورد احتیاج برای تخلیه و بارگیری، تجهیزات عملیاتی، تجهیزات مورد احتیاج برای حمل کانتیر پای اسلکه و... است.

وی اضافه کرد: با سرمایه گذاری اجرا شده از سوی هندی ها سرعت و حجم عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار افزایش خواهد یافت و بیشتر خواهد شد. البته در حال حاضر مسئله ای در این زمینه وجود ندارد و معطلی نداریم اما با خرید و تامین تجهیزات مورد نظر انتظار می رود که این توانمندی ارتقاء پیدا کند.

مدیرکل توافقنامه ها وتوسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی درباره شرایط تخلیه و بارگیری در بندر چابهار گفت: هم اکنون توان تخلیه و بارگیری در این بندر 20 تا 25 کانتینر در ساعت است که می خواهیم با تجهیز بیشتر آن را به 30 کانتینر و مطابق با استانداردهای جهانی برسانیم.

سعیدی پور با بیان اینکه با وجود در نظر دریافت تخفیف ها و تعرفه های ترجیحی مناسب، عملکرد بندر چابهار آنطور که باید افزایش نیافته است، توضیح داد: هندی ها تعرفه های خود را برای تجارت به وسیله بندر چابهار تا 40 درصد کاهش داده اند اما با تفاهم های اجرا شده در مذاکرات اخیر این تعرفه ها کاهش بیشتری را نیز از سوی این طرف خارجی تجربه خواهد نمود.

وی با تاکید بر اینکه کشورهای بسیاری علاقه مند به سرمایه گذاری و در حال سرمایه گذاری در بندر چابهار هستند اما نمی خواهند نامی از آن ها برده نشود، اعلام نمود: یکی از موانع پیشرفت در عملکرد بندر چابهار بالابودن هزینه حمل دریایی و هزینه حمل در پسکرانه ها است که در این زمینه با خطوط کشتیرانی و حوزه های مرتبط با حمل ونقل زمینی مذاکرات لازم را انجام داده ایم و اعلام نموده ایم که اگر تعرفه ها و هزینه های خود را تا جایی که به آن ها اعلام نموده ایم کاهش دهند حاضریم تا 90 درصد در تعرفه ها و هزینه های بندری به آن ها تخفیبف دهیم و امیدواریم این اتفاق بیافتد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 601

به "سرمایه گذاری هندی ها و کشورهای گمنام در بندر چابهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری هندی ها و کشورهای گمنام در بندر چابهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید