دل پر سهراب مرادی از مسئولان، کلید آپارتمان قهرمانی المپیک را مسئولان اصفهانی پس گرفتند، با چه دلخوشی به کارم ادامه دهم

به گزارش سفر به کیش، قهرمان اصفهانی وزنه برداری المپیک و رکورددار دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری دنیا دل پری از مسئولان استان اصفهان دارد.

دل پر سهراب مرادی از مسئولان، کلید آپارتمان قهرمانی المپیک را مسئولان اصفهانی پس گرفتند، با چه دلخوشی به کارم ادامه دهم

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، سهراب مرادی وزنه بردار اصفهانی در تابستان سال 95 و با قهرمانی در المپیک 2016 برزیل، به حسرت ورزش اصفهان در داشتن مدال طلای المپیک خاتمه بخشید و به این رویا که سال ها دست نیافتنی مانده بود رنگ واقعیت داد.

طبیعی بود که موفقیت مرادی توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند و مسئولان ورزش اصفهان و مدیران وقت شهری و استانی از جمله شهردار و استاندار پیشین اصفهان درصدد تقدیر از سهراب مرادی باشند.

وعده اهدای یک آپارتمان به قهرمان المپیک، خیلی زودتر از آنچه انتظار می رفت به بن بست خورد و با وجود اهدای کلید این آپارتمان به مرادی در یک مراسم، پس از کش و قوس های فراوان و به دلیل مغایرت لایحه شهرداری با بخشنامه وزارت کشور این موضوع رد شد.

سهراب مرادی که این روزها در اردوی تیم ملی وزنه برداری برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا مشغول وزنه زدن است، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در اصفهان از پس دریافت کلید آپارتمانش گلایه دارد و اتفاقات 2 سال اخیر پیرامون این هدیه پرماجرا و پرحاشیه که در نهایت هم پس گرفته شد را به جنگ اعصاب تشبیه می نماید.

حاصل این گفت وگو را در ادامه می خوانید:

خبرنگاران: ماجرای اهدای آپارتمان به شما پس از المپیک ریو و پس دریافت آن دوباره خبرساز شده است. درباره این اتفاقات شرح می دهید؟

مرادی: بعد از قهرمانی در المپیک به اصفهان بازگشتم و همه چیز خوب بود. به من قول اهدای آپارتمان دادند و این موضوع را بارها در رسانه ها مطرح کردند. من هم دلم خوش بود که بالاخره مسئولان استان اصفهان هم حرکتی برای من انجام داده اند. کلید آپارتمان را به من تحویل دادند، اما وقتی زمان گذشت این موضوع کمرنگ تر شد و در نهایت هم آپارتمان را به من تحویل ندادند و مرا سر دواندند و با کمال بی احترامی آن را پس دریافتد. مسئولان استان اصفهان جلوی رسانه ها و در تلویزیون تبلیغ کردند و گفتند از قهرمان المپیک خودمان حمایت می کنیم، اما از طرف دیگر کلید آپارتمان را پس دریافتد. واقعاً اسم این حرکت را چه باید گذاشت؟!

در 2 سال گذشته فقط بی احترامی دیدم

خبرنگاران: این آپارتمان را دیده بودید؟

مرادی: بله؛ آنجا رفته بودم و حتی می خواستم برای آن کابینت سفارش دهم، اما یک دفعه خبرهای تازه ای شد. 2 سال است که پیگیر این موضوع هستم. آن همه صبر کردم و به مسئولان گفتم پیگیری نمایند چون نمی خواهم این موضوع را در رسانه ها مطرح کنم. این رسمش نیست که آپارتمان را به من بدهند و بعد هم زیر قولشان بزنند و این کار عین نامردی بود، ولی نتیجه ای از این پیگیری ها نگرفتم. متأسفانه در این 2 سال به جز بی احترامی و حرف های ناشایست چیز دیگری ندیدم و نشنیدم.

خبرنگاران: چه کسی به شما گفت باید آپارتمان را پس بدهید؟

مرادی: مسئولان اصفهان پشت این موضوع درآمدند که به سهراب مرادی آپارتمان دادیم. سوالم این است که این آپارتمان کجاست؟ پس از رفت و آمدهای زیاد و پیگیری موضوع، فقط نه شنیدم و دلیلش را هم نمی دانم.

خبرنگاران: گویا اینطور عنوان شده بود که شرایط عوض شده است و در آینده هدیه بهتری به سهراب مرادی می دهیم.

مرادی: فعلاً که همان که داده بودند را پس دریافتد. وقتی با رسانه ها صحبت می کنم، می گویند مسئولان اصفهان که به تو خانه دادند و از قهرمان المپیک خود حمایت کردند. مدیرکل ورزش و جوانان استان هم هرجا می نشیند از حمایت از من صحبت می نماید و سوالم این است که چه چیزی به من دادند و برای من چه اقدامی انجام داده است؟

خبرنگاران: طبیعتاً تحویل یک آپارتمان به یک شخص مراحل قانونی مانند سند زدن و ... دارد. این کارها در آن موقع انجام نشد؟

مرادی: وقتی هدیه ای به شخصی می دهید باید همه جوانب آن را در نظر بگیرید و فکر همه چیز را بکنید. کلید آپارتمان را تحویل گرفته بودم و می خواستم وسایلش را درست کنم و در آن ساکن شوم و من که دیگر نباید مراحل قانونی را جلو ببرم. این مراحل طی نشد و پیگیری این کارها بعد از المپیک کمرنگ شد و اینکه واقعیت چه بود را نمی دانم. بالاخره باید سندی در دست من باشد که بدانند این خانه مال من است، اما این اتفاق نیفتاد.

تمام وعده ها در حد حرف بود

خبرنگاران: پس از قهرمانی و رکوردشکنی در مسابقات دنیای آمریکا دیداری با استاندار فعلی اصفهان داشتید، اما گویا از عدم حمایت وی نیز گلایه مند هستید.

مرادی: هدفم از مطرح کردن این گلایه ها این نیست که این اتفاقات را عظیم کنم. بعد از المپیک مسئولان استان عنوان کردند که از من حمایت و شرایط لازم را برای فعالیت ام فراهم می نمایند و از ملی پوشان اصفهانی تقدیر به عمل می آورند، اما هیچ کدام از این وعده ها تحقق پیدا نکرد و تنها در حد حرف بود.

خبرنگاران: در خصوص این مسائل با پیشکسوتان وزنه برداری اصفهان مانند مرتضی سیف زاده صحبت ننموده اید؟

مرادی: آقای سیف زاده همواره پیگیر این مسائل بوده و از ما حمایت نموده است، اما فکر می کنید مسئولان حرف او را گوش می دهند؟

خبرنگاران: با رئیس هیئت وزنه برداری استان چطور؟

مرادی: رئیس هیئت وزنه برداری اصفهان را ندیده ام و او را نمی شناسم.

خبرنگاران: در حال حاضر مشغول تمرین برای حضور در بازی های آسیایی هستید و در چند سال گذشته ورزشکار بدون حاشیه ای هم بوده اید؛ فکر می کنید چرا چنین برخوردهایی با شما صورت گرفت؟

مرادی: این را بگویم که من توقع و انتظار زیادی از مسئولان استان اصفهان ندارم، اما آنها به قول ها و وعده هایشان عمل نکردند. الان هر کس به من می رسد، می پرسد آپارتمان اصفهان را هم که تحویل گرفتی و من باید بگویم بله؟ اصلاً شرایط من که می خواهم در بازی های آسیایی قهرمان شوم و دوباره طلای المپیک را برای ورزش اصفهان کسب کنم را در نظر نمی گیرند. مسئولان ورزش اصفهان فقط جلوی من می نشینند و ساعت ها در خصوص اینکه برای موفقیت در بازی های آسیایی و المپیک چشم انداز و برنامه دارند صحبت می نمایند، اما با حرف که نمی توان کاری کرد.

در حال حاضر در اردوی بازی های آسیایی هستم، اما مسئولان هنوز به وعده های المپیک گذشته هم عمل ننموده اند. با این شرایط باید چه دلخوشی به این مسئولان داشته باشم؟ خودم باید به دنبال بهبود شرایطم و کسب مدال باشم و هیچ کس هم سراغی از من نمی گیرد و در نهایت هم این مسئولان هستند که می گویند ورزشکار ما طلای المپیک گرفت و رکورد دنیا را شکست. پس تکلیف زندگی من چه می گردد؟ نباید آینده ای داشته باشم؟ اگر این پاداش حق من بود پس چرا آن را پس دریافتد و اگر انتظار زیادی دارم، پس مسئولان درست می گویند و من هم حقی ندارم.

مسئولان اصفهان کارد را به استخوانم رسانده اند!

یک سال است مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان را ندیده ام و او را تنها پس از بازگشت از مسابقات و در حد 10 دقیقه می بینیم. شاید حق با ایشان است و ما باید سرمان را پایین بیندازیم و فقط جلو برویم. نمی دانم چه کسی باید به این مسائل رسیدگی کند. وقتی کارد را به استخوانم رسانده اند سهراب مرادی هم به حاشیه می رود و به جای اینکه مسئولان اصفهان یاری نمایند تا با روحیه بالاتر به بازی های آسیایی بروم و دوباره مدال المپیک کسب کنم، فکر می کنم از عمد کاری می نمایند که سهراب مرادی دیگر مدال نگیرد و این کارها باعث گردد من ناامید شوم و نتوانم با خیال راحت وزنه بزنم. دقیقاً 2 سال است که به خاطر این موضوع و نیازهای اولیه ام جنگ اعصاب دارم. امکاناتی که هر ملی پوشی در استان خودش و خیلی بهتر و بیشتر دریافت نموده است، اما مسئولان استان اصفهان نیازهای اولیه مرا هم تأمین نکردند.

سلطان حسینی مدال آوران اصفهانی مسابقات دنیای را می شناسد؟

خبرنگاران: یعنی می گویید هم تیمی هایتان در تیم ملی در استان های خود شرایط بهتری نسبت به شما دارند؟

مرادی: بله؛ خیلی بهتر و بیشتر. نمی دانم چرا در استان اصفهان با این وسعت کسی نیست که به شرایط امثال من رسیدگی کند. در آینده یک ورزشکار با خود می گوید سهراب مرادی قهرمان المپیک شد و هیچ حمایتی از او صورت نگرفت و من از اصفهان قهرمان المپیک بشوم که چه اتفاقی بیفتد؟ اخیراً 2 وزنه بردار اصفهانی در مسابقات قهرمانی جوانان دنیا مدال دریافتد و تیم ملی هم قهرمان دنیا شد. از مدیران بپرسید اصلاً نام این ورزشکاران را می دانند و آنها را می شناسند؟ در حالی که اینها آینده های المپیک هستند. آقایان یک تماس با آنها گرفته اند تا تبریک بگویند؟ وقتی حال و روز سهراب مرادیِ قهرمان المپیک این باشد، وای به حال بقیه ورزشکاران استان.

از باشگاه ذوب آهن شکایت کردیم

خبرنگاران: ماجرای طلبتان از باشگاه ذوب آهن به کجا رسید؟

مرادی: آن هم هنوز پرداخت نشده است. در همان زمان سعید آذری در مصاحبه با رسانه ها گفت طلب وزنه برداران ذوب آهن پرداخت می گردد، اما تا الان که هیچ اتفاقی نیفتاده است. ما شکایت کردیم و باید ببینیم شکایتمان به کجا می رسد. جالب است که تمام دغدغه و درگیری من با مسئولان اصفهان است و طوری رفتار می نمایند که انگار اصفهانی ها نمی خواهند من وزنه بزنم. هیچ کاری با حرف زدن پیش نمی رود و باید عمل کرد.

خبرنگاران: با وجود این شرایط، میزان آمادگی تان برای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا چطور است؟

مرادی: خوشبختانه در فاصله یک ماه مانده تا بازی های آسیایی شرایط خوبی دارم و در تمرینات به رکورد دنیا رسیده ام. فقط اگر مسئولان اصفهان به شرایط من رسیدگی نمایند و برایم جنگ اعصاب درست ننمایند، امیدوارم مدال طلای بازی های آسیایی را کسب کنم و فارغ از تمام این اتفاقات، برای اصفهان افتخارآفرینی کنم و برگردم تا دوباره همان مسائل پیش بیاید. (با خنده)

خبرنگاران: صحبت دیگری ندارید؟

مرادی:متأسفانه عملکرد مسئولان باعث می گردد ورزشکاری هم که نمی خواهد به سمت حاشیه برود، واکنش نشان دهد و کاری می نمایند که یک ماه مانده به بازی های آسیایی وارد حواشی گردد. همان طور که گفتم مسئولان استان اصفهان هنوز به قول های 2 سال قبل خود هم عمل ننموده اند و من هم نمی دانم چه کسی باید به این مسائل رسیدگی کند.

گفت وگو از مریم سادات سجادی

ش

منبع: تسنیم
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 888

به "دل پر سهراب مرادی از مسئولان، کلید آپارتمان قهرمانی المپیک را مسئولان اصفهانی پس گرفتند، با چه دلخوشی به کارم ادامه دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دل پر سهراب مرادی از مسئولان، کلید آپارتمان قهرمانی المپیک را مسئولان اصفهانی پس گرفتند، با چه دلخوشی به کارم ادامه دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید