دریاچه ارومیه در جهت احیای کامل

به گزارش سفر به کیش، به گفته مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان شرقی، تراز دریاچه ارومیه به 1270.99 رسیده و تنها یک سانتی متر تا تراز 1271 باقی است؛ این در حالی است که از زمان خشک شدن دریاچه ارومیه تا به امروز این تراز برای اولین بار است که ثبت می گردد.

دریاچه ارومیه در جهت احیای کامل

خلیل ساعی، مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان شرقی، با اشاره به بارندگی های اخیر و نزولات آسمانی و نقش دستگاه های اجرایی در راهنمایی این آب ها به دریاچه ارومیه، اظهار کرد:

بالاخره توانستیم با همکاری مردم و مسئولان، دریاچه ارومیه را به شرایط کنونی برسانیم.

وی اضافه نمود:

امیدواریم این فرایند رو به افزایش ارتفاع آب را تا شهریور ماه امسال حفظ کنیم، هر چند تابستان گرم سال گذشته موجب تبخیر حجم زیاد آب شد. بایستی در امسال عمدتا به فکر جلوگیری از تبخیر باشیم و مطالعات آن را باید نهایی و عملیاتی کنیم، هر چند برداشت غیر مجاز آب کماکان به قوت خود باقی است، ولی تمهیدات لازم از طرف دستگاه مجری انجام می گیرد و این خود در خور تقدیر است.

مدیر کل مدیریت بحران استان افزایش سطح آب را نسبت به مشابه سال گذشته 31 سانتی متر خواند و گفت:

روز به روز بر وسعت دریاچه اضافه نموده می گردد، در حال حاضر هم 2800 کیلومتر مربع است که آب فعلی آن نیز در حدود 3 میلیارد و 400 میلیون متر مکعب از سوی سازمان های متولی اعلام شده است، این حجم آب در خاتمه شهریور ماه سال گذشته یک میلیارد و 570 میلیون متر مکعب بود که تقریبا یک میلیار د و 870 میلیون متر مکعب در هفت ماه گذشته افزایش حجم آب را داشته است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1937

به "دریاچه ارومیه در جهت احیای کامل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه ارومیه در جهت احیای کامل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید