جزئیات گزارش های دریافتی از تخلفات انتخاباتی به تفکیک استان ها

به گزارش سفر به کیش، شورای نگهبان در گزارش شماره پنج سامانه مردم ناظر به ملت ایران جزئیات گزارش های دریافتی از تخلفات انتخاباتی به تفکیک استان ها را بیان کرد.

جزئیات گزارش های دریافتی از تخلفات انتخاباتی به تفکیک استان ها

به گزارش ، شورای نگهبان در گزارش شماره پنج سامانه مردم ناظر به ملت ایران جزئیات گزارش های دریافتی از تخلفات انتخاباتی به تفکیک استان ها را اعلام نمود.

گزارش شماره پنج سامانه مردم ناظر به ملت ایران بشرح زیر است:

از ساعت 8:00 صبح تا ساعت 19:00 روز آدینه 2 /12/ 1398 از میان 637 گزارش واصله مردمی، تعداد 68 مورد گزارش از تخلفات انتخاباتی که با جزئیات دقیق و قابل پیگیری و با پیوست مدارک و مستندات از تخلف توسط مردم عزیز از سراسر کشور به سامانه مردم ناظر شورای نگهبان اعلام شده بود، جهت آنالیز دقیق تر و اقدامات قانونی لازم به دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان ها ارجاع شده است.

آمار گزارش هایی که جهت آنالیز دقیق تر به استان ها ارسال شده به تفکیک عبارتند از: استان تهران (8)، اصفهان (6)، خوزستان (5)، کهگیلویه و بویر احمد (5)، آذربایجان شرقی (4)، خراسان رضوی (4)، کرمانشاه (4)، فارس (3)، کرمان (3)، گیلان (2)، سمنان (2)، خراسان جنوبی (2)، چهارمحال و بختیاری (2)، ایلام (2)، لرستان (2)، مازندران (2)، خراسان شمالی (2)، بوشهر (2)، همدان (2)، آذربایجان غربی (1)، البرز (1)، اردبیل (1)، قم (1)، یزد (1) و قزوین (1) گزارش.

خرید و فروش رأی 23 گزارش، کوتاهی عوامل برگزاری انتخابات در انجام وظایف قانونی 14 گزارش، جانبداری عوامل اجرایی یا مقامات محلی از داوطلبان 9 گزارش، تهدید یا تطمیع مردم در امر انتخابات 9 گزارش، تبلیغات غیر مجاز 7 گزارش، سوء استفاده از امکانات دولتی 3 گزارش، جانبداری عوامل نظارتی از داوطلبان 3 گزارش و به استان ها ارجاع شده است.

شورای نگهبان به مردم عزیز اطمینان می دهد با استفاده از یاری مردم و هزاران ناظر در سراسر کشور، سلامت انتخابات را تأمین و از آرای مردم پاسداری و صیانت خواهد نمود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 803

به "جزئیات گزارش های دریافتی از تخلفات انتخاباتی به تفکیک استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات گزارش های دریافتی از تخلفات انتخاباتی به تفکیک استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید