تداوم بارش در شمال کشور، گرد و خاک در راه خوزستان

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران در استان های ساحلی خزر، از افزایش سرعت باد و وقوع احتمالی گرد و خاک در جنوب خوزستان اطلاع داد.

تداوم بارش در شمال کشور، گرد و خاک در راه خوزستان

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به این که طی دو روز آینده در استان های ساحلی دریای خزر، بارش باران پیش بینی می گردد، گفت: پس فردا (آدینه 15 شهریورماه) از شدت بارش در این مناطق کاسته می گردد، اما مجددا طی روزهای شنبه و یکشنبه (16 و 17 شهریورماه) بر شدت آن افزوده خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین اعلام نمود: در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب سه روز آینده برای شمال آذربایجان شرقی، بعضی مناطق اردبیل و ارتفاعات سمنان افزایش ابر، رگبار پراکنده باران با احتمال رعد و برق پیش بینی می گردد. این وضعیت روزهای شنبه و یکشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در شمال آذربایجان غربی نیز رخ خواهد داد.

وظیفه تاکید نمود: در روز یکشنبه (17 شهریورماه) برای استان های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، وزش باد و رگبار و رعد و برق پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز (چهارشنبه 13 شهریورماه) با توجه به افزایش سرعت باد در جنوب خوزستان رخداد گرد و خاک دور از انتظار نیست.

وی در انتها با اشاره به وضعیت آب و هوایی پایتخت طی دو روز آینده اعلام نمود: فردا (پنج شنبه 14 شهریورماه) هوای تهران صاف، گاهی همراه با وزش باد شدید خواهد بود. دمای تهران در این روز در بالاترین نقطه 38 درجه سانتیگراد و در پایین ترین نقطه 17 درجه سانتیگراد است. همچنین پس فردا (آدینه 15 شهریورماه) آسمان تهران صاف و گاهی همراه افزایش باد پیش بینی می گردد. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز آدینه 39 و 18 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 308

به "تداوم بارش در شمال کشور، گرد و خاک در راه خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش در شمال کشور، گرد و خاک در راه خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید