تارا شریفی؛ دختر ایرانی باهوش تر از اینشتین و هاوکینگ!

به گزارش سفر به کیش، خبرنگاران: یک دانش آموز 11 ساله ایرانی مقیم انگلیس پیروز شد رکورد ضریب هوشی اینشتین، فیزیک دان معروف را بشکند.

تارا شریفی؛ دختر ایرانی باهوش تر از اینشتین و هاوکینگ!

باکس هرالد گزارش داد: یک دانش آموز در دبیرستانی در شهر آیلزبری انگلیس گفته است پس از آنکه پیروز شده نمره 162 -بالاترین نمره ممکن- را در آزموش تست هوش مِنسا (انجمن بین المللی تیزهوشان) بدست بیاورد، شوکه شده است.

طبق گزارش این پایگاه انگلیسی، تارا شریفی (دانش آموز ایرانی مقیم انگلیس) توانست نمره 162 را در تست هوش منسا کسب کند؛ این بدان معنی است که ضریب هوشی وی از معیار ها درباره ضریب هوشی افراد نابغه که 140 است، نیز فراتر رفته است.

پایگاه باکس هرالد همچنین نوشت: نمره این دختر دو عدد بالاتر از ضریب هوشی تخمین زده شده برای آلبرت اینشتین، فیزیکدان معروف و استیون هاوکینگ (فیزیک دان برجسته انگلیسی) است.

تارا شریفی، نابغه ایرانی در این خصوص گفت: من زمانی که این نتیجه را بدست آوردم، شوکه شدم. من هرگز انتظار نداشتم به چنین نتیجه خوبی برسم.

طبق اعلام باکس هرالد، تارا شریفی این آزمون را در دانشگاه آکسفورد داده و مجبور بوده در مدت زمانی تعیین به پرسش ها پاسخ دهد. همچنین این آزمون، آزمونی غیرکلامی بود که بر توانایی تارا در درک معانی کلمات متمرکز شده بود.

تارا شریفی می گوید شرکت در این آزمون، تصمیم مشترک او و خانواده اش بوده تا فرصتی شگرف را برای ملاقات افراد دیگر در سامانه منسا به دست آورد.

تارا شریفی همچنین گفت: من این مسئله را به بعضی دوستانم در مدرسه گفته ام و آن ها بسیار تحت تأثیر قرار گرفتند. من دوست دارم زمانی که بزرگتر شدم، در زمینه ریاضیات فعالیت کنم.

پدر وی نیز در این خصوص گفت: من بسیار احساس غرور می کنم؛ اما بسیار نیز شگفت زده شدم که چطور تارا این نمره را کسب کرد. من می دانستم که او بسیار باهوش است؛ اما فکر نمی کردم او دارای چنین ضریب هوشی است.

به نوشته باکس هرالد، تارا هم اکنون واجد شرایط عضویت در منسا است؛ همچنان که وی به عنوان عضو جمعیت تیزهوشان (High IQ society) نیز شناخته می گردد. گفته می گردد پدر تارا شریفی اهل دشتستان در استان بوشهر است.

منبع: bucksherald

منبع: برترین ها
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 218

به "تارا شریفی؛ دختر ایرانی باهوش تر از اینشتین و هاوکینگ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تارا شریفی؛ دختر ایرانی باهوش تر از اینشتین و هاوکینگ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید