بهشت ناشناخته شیراز را بشناسید

به گزارش سفر به کیش، تصور کنید روی دیوار صخره ای غار آهکی زیبایی ایستاده اید که آب از سقف آن به زمین می ریزد. دیواره و کف غار پوشیده از خزه است. تصویر زیبایی است.

بهشت ناشناخته شیراز را بشناسید

تنگه براق دره ای زیبا در نزدیکی روستایی به همین نام در 20 کیلومتری شهر سده در شهرستان اقلید در شمال غربی شیراز استان فارس قرار گرفته است. مردم ساکن این روستا به زبان لری و ترکی صحبت می نمایند. مهم ترین شغل این افراد دامپروری و کشاورزی است و محصولاتی مانند گندم، غلات، سیب و هلو دارند. با خبرنگاران همراه باشید تا تنگه براق استان فارس را بشناسید.

طبیعت چشم نواز

مادر طبیعت بسیار سخاوتمند است و به هر کجا که نگاه کنید می توانید بخشی از این سخاوت را ببینید. دریاهای وسیع، دره های عمیق، جنگل های پر درخت، کوه های بلند و بسیاری از پدیده های دیگر بخشی از هدیه شگفت انگیز طبیعت هستند.

در میان دره ها می توانید بیشتر این منظره ها را ببینید و به همین علت است که گردشگران جذب این نوع مکان ها می شوند. تصور کنید دره ای عمیق پر از درختان سرسبز بلند، نهر جاری رودخانه ای زلال، آبشارهای جاری از صخره ها و چشمه های جوشان از صخره ها جلوی چشم شما قرار گرفته است. اگر از تماشا این تصویر زیبا مسرور می شوید، می توانید از تنگه براق تماشا کنید.

جهت دسترسی به تنگه براق

فاصله سده تا تنگه براق 90 کیلومتر و تا شیراز 190 کیلومتر است. این روستا در ارتفاع 1940 متری از سطح دریا واقع شده و در فصل بهار و تابستان دارای آب و هوای معتدل اما در پاییز و زمستان خنک است و به علت قرار گرفتن در منطقه کوهستانی منظره بسیار زیبایی دارد.

این دره در میان درختان سر به فلک کشیده با فواره های مختلف و رودخانه ای خروشان، غارهای زیبا، چرتکه های آبشاری و ستون های آهکی معلق قرار گرفته که منظره ها چشم نواز و بدیعی را خلق می نماید.

گیاهان تنگه براق استان فارس

گیاهان در حال رشد روی صخره ها پاسیوهای طبیعی می سازند. رودخانه پرآبی که در دره جاری است به رودخانه کر می رود. رودخانه، دیواره کوه ها را بریده و صخره هایی با دیواره های عمودی روی آن ایجاد می نماید. برای خواندن مطالب ایرانگردی، جاهای تماشای ارومیه را بشناسید را بخوانید.

مظاهر طبیعی

در اثر فرسایش سنگ ها زیبایی های زیادی در جهت این دره دیده می گردد که مانند فیل، آب دریاچه های طبیعی و صخره های زیبا در جهت آن قرار گرفته است.

استخر بزرگی در این دره وجود دارد که افراد زیادی آن را برای غواصی و شنا انتخاب می نمایند. چند سال پیش ایرانی ها چندان آن را نمی شناختند اما اخیرا هر هفته بازتماشامایندگان زیادی را به خود جذب می نماید. برترین زمان برای سفر به این تنگه از اواسط بهار تا اواسط تابستان است.

پیشنهاد مطالعه: برای تماشا مطالب بیشتر از گردشگری غواصی در نزدیک ترین نقطه به تهران را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 24 مرداد 1401 بروزرسانی: 24 مرداد 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2114

به "بهشت ناشناخته شیراز را بشناسید" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهشت ناشناخته شیراز را بشناسید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهشت ناشناخته شیراز را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید