ایده هایی برای افزایش حریم خصوصی در روف گاردن ها

به گزارش سفر به کیش، روف گاردن ها، این باغ های خصوصی در دل شهر، گاهی از ساختمان های اطراف دید دارند و این مسئله مخل آسایش مان می شود . برای حفظ حریم خصوصی و دیزاین روف گاردن مان چه کنیم؟

ایده هایی برای افزایش حریم خصوصی در روف گاردن ها

یکی از خوبی های داشتن روف گاردن یا تراس ویو بازی است که به شما هدیه می دهند. اما این نکته مثبت گاهی بدی هایی هم دارد مثل زمانی که تراس یا روف گاردن شما از خانه همسایه ها دید داشته باشد.

چند ایده برای ایجاد حریم خصوصی در روف گاردن!

1- حصیر بامبو

از حصیرهای بامبو برای ایجاد فضایی خصوصی در بالکن یا روف گاردن تان استفاده کنید. مزیت این روش سریع بودن و زیبا بودن آن است. ترکیب رنگ قهوه ای بامبو با گیاهان سبز محیط را چشم نوازتر می کند و همچنین استفاده از عناصر طبیعی حس بهتری به فضا می بخشد.

2- دیوارهای پیش ساخته

این دیوارها هم ایده خوبی برای حفظ شما از نگاه های فضول هستند! می توانید روی دیوارها پیچک پرورش دهی تا هم از فضا استفاده بیشتری کنید و هم دیوارتان خالی نباشد و نمای بدی نداشته باشد.

3- پرورش درختان کوچک یا بوته های بلند

درختان کوچک یا بوته های شما را از دید همسایگان پنهان نگه می دارند. می توانید از درختان میوه هم استفاده کنید آنها را در گلدان های بزرگ بکارید و علاوه بر استفاده به عنوان پوششی برای روف گاردن، از میوه های خوش طعم و رنگارنگ آنها هم استفاده کنید!

4- پرورش بامبو

بامبوها راهی عالی برای محصور کردن بالکن یا روف گاردن هستند . آنها سریع رشد می کنند و پوشانندگی دلخواهی به وجود میاورند.

5- تخته های چوب

بالکن خود را با تخته های چوبی محصور کنید و از نمای مدرنی که به محیط بخشیده اید لذت ببرید! برای خالی نبودن تخته چوب ها می توانید رویشان پیچک هم پرورش دهید. می توانید چوب ها را رنگ آمیزی کنید یا به سلیقه خودتان رویشان طرح بکشید.

6- پرچین گیاهی پرورش دهید

می توانید بوته هایی که سریع رشد می کنند را در اطراف فضایتان پرورش دهید و با هرس منظم، آنها را تبدیل به یک پرچین کنید که هم چشم اندازی عالی به فضا میدهد و هم شما را از نگاه های همسایه ها حفظ می کند.

7- گیاهان مصنوعی

وقت پرورش گیاهان را ندارید؟ می خواهید سریعا فضایی خصوصی ایجاد کنید؟ گیاهان مصنوعی چاره شما هستند! از مغازه ها تهیه شان کنید و دور تا دور فضا بکشید شان . نکته مثبت استفاده از گیاهان مصنوعی سریع بودن این روش و حفظ حس سبزی محیط است.

8- پارچه

راه حلی سریع آسان و خلاقانه! هم می توانید از پارچه های طرحدار موجود در بازار استفاده کنید و هم میتوانید از پارچه های ساده موجود در خانه را با اندکی سلیقه تزیین کنید و برای پوشاندن روف گاردن تان استفاده کنید.

منبع: فوت و فن
انتشار: 17 مرداد 1401 بروزرسانی: 17 مرداد 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2108

به "ایده هایی برای افزایش حریم خصوصی در روف گاردن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده هایی برای افزایش حریم خصوصی در روف گاردن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید