افزایش خودسرانه 50 درصدی کرایه تاکسی و اتوبوس

به گزارش سفر به کیش، تعداد زیادی از رانندگان تاکسی و اتوبوس در اردبیل با گذشت 5 ماه از سال 99 و اعلام نشدن رسمی افزایش کرایه ها، به صورت خودسرانه قیمت ها را بالا برده اند.

افزایش خودسرانه 50 درصدی کرایه تاکسی و اتوبوس

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، بعضی از رانندگان ناوگان حمل ونقل عمومی در اردبیل تا 50 درصد کرایه ها را افزایش داده اند. همزمان، تاکسی های گردشی، خطی و بی سیم نیز بر نرخ های خود تا 50 درصد اضافه نموده اند. این فرایند نارضایتی های عمومی را به دنبال داشته و شهفرایندان اردبیلی خواهان ورود دستگاه های نظارتی به این موضوع و برخورد با متخلفان هستند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل با اشاره به ابلاغ نشدن افزایش کرایه تاکسی ها و اتوبوس ها، اظهار کرد: هنوز در مرحله رایزنی با نمایندگان رانندگان تاکسی و اتوبوس هستیم تا به یک نرخ معین و اتفاق نظر واحد برسیم.

عارف علی پسندی اضافه نمود: هنوز شهرداری قیمت های جدید را به سازمان ابلاغ نکرده است؛ با ابلاغ نرخ جدید ما نیز به صورت رسمی آن را به صاحبان تاکسی اعلام خواهیم کرد تا براساس آن کرایه ها افزایش یابد. به هیچ وجه رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی چه تاکسی ها و چه اتوبوس ها حق افزایش قیمت را ندارند و در صورت مشاهده، شهفرایندان می توانند آن را گزارش نمایند.

عضو شورای شهر اردبیل نیز در این زمینه گفت: در هفته های گذشته پیشنهاد افزایش کرایه تاکسی و اتوبوس در مجلس محلی مطرح شد که اعضا با افزایش 21 درصدی کرایه ها موافقت کردند تا بعد از انجام مراحل مختلف و تائید کمیته تطبیق فرمانداری به وسیله سازمان حمل و نقل بار و مسافر به اطلاع صاحبان وسایل نقلیه عمومی برسد.

علیرضا پوستی اضافه نمود: هرگونه افزایش خودسرانه قیمت ها قابل قبول نیست و رانندگان باید پایبند به نرخ های اعلام شده باشند. به هیچ وجه افزایش قیمت ها تا 50 درصد مورد تائید نبوده و اعضای شورا با در نظر دریافت شرایط مالی و معیشتی مردم اردبیل 21 درصد افزایش کرایه ها را تائید و ابلاغ کردند.

عضو شورای شهر اردبیل اعلام کرد: شهرداری موظف شده برای راحتی پرداخت مردم در ناوگان تاکسی و اتوبوس، نظام الکترونیکی را جایگزین روش های سنتی نمایند تا هیچ گونه درگیری بین راننده و مسافر به وجود نیاید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1140

به "افزایش خودسرانه 50 درصدی کرایه تاکسی و اتوبوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خودسرانه 50 درصدی کرایه تاکسی و اتوبوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید