تور برزیل: احیای موزه سوخته برزیل به شکل مجازی به وسیله گوگل

به گزارش سفر به کیش، موزه ملی برزیل در ریودوژانیرو که پس از آتش سوزی اخیر از بین رفت، به وسیله گوگل در قالب موزه ای مجازی آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است.

تور برزیل: احیای موزه سوخته برزیل به شکل مجازی به وسیله گوگل

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

چند سال قبل از آتش سوزی ویرانگر سال جاری در موزه ملی برزیل، تیم فرهنگی و هنری گوگل عملیات دیجیتالی کردن این کلکسیون را شروع کرد.

اکنون چند ماه پس از وقوع آتش سوزی، درهای موزه البته به شکل مجازی، از طریق این تیم به روی بازدیدکنندگان باز شده و برای این کار از تصویر استریت ویو یا نمای خیابان گوگل و نمایشگاه های دیجیتال استفاده شده است.

گوگل استریت ویو یا نمای خیابان گوگل فناوری ای است که امکان مشاهده عکس های پانوراما (سراسرنما) را در گوگل ارث و گوگل مپ برای خیابان ها فراهم می نماید.

موزه ملی برزیل و گوگل قصد داشتند مجموعه آثار این موزه را قبل از آتش سوزی به صورت آنلاین به نمایش بگذارند.

بازدید مجازی نمی تواند جای بازدید واقعی از موزه را بگیرد و بعلاوه این روش نمی تواند احیاگر 20 میلیون اثر هنری ویران شده در آتش سوزی باشد، اما حمایتگری از آثاری باارزش تاریخی از طریق تکنولوژی هایی چون اسکن سه بعدی، عکاسی هایرس، واقعیت مجازی و افزوده فراهم می گردد.

بعلاوه موزه مجازی نمی تواند آثار تاریخی چون فسیل دایناسورها و قدیمی ترین اسکلت انسانی کشف شده در کشورهای آمریکایی را که در آتش سوزی برزیل از بین رفت، احیا کند، اما طرح های مجازی سازی همانند رویکرد گوگل دستکم راهی برای محافظت از آثار تاریخی برای نسل های آینده مهیا می نماید.

یازدهم شهریور ماه سال 97 یکی از قدیمی ترین موزه های دنیا در برزیل دچار آتش سوزی شده و بخش عظیمی از این کلکسیون 20 میلیون قطعه ای نابود شد.

بنا به گفته محققان موزه ملی برزیل بیش از یک هزار و 500 قطعه از آثار باستانی این کشور از میان ویرانه های به جا مانده از آتش سوزی گسترده اخیر احیا شده است.

205 هزار و 385 دلارهزینه برای احیای موزه ملی برزیل با یاری اقتصادی دولت آلمان به این کشور شده است.

پژوهشگران این موزه حمایت های بین المللی خود را از زمان وقوع آتش سوزی انجام داده اند، به طوری که گروهی از متخصصان یونسکو برای مشارکت در عملیات احیا و بازسازی موزه، از این مکان تماشا نموده اند.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2030

به "تور برزیل: احیای موزه سوخته برزیل به شکل مجازی به وسیله گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور برزیل: احیای موزه سوخته برزیل به شکل مجازی به وسیله گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید