5 باور غلط درباره باتری گوشی

به گزارش سفر به کیش، نداشتن اطلاعات کافی درباره برخی از مسایل موجب می شود ضررهای مالی متعددی به ما وارد شود. باتری گوشی از مواردی است که باید اطلاعات صحیحی درباره آن داشته باشیم.

5 باور غلط درباره باتری گوشی

باتری گوشی های هوشمندف از حساسیت های بیشتری برخوردار هستند. برخی از حساسیت های ما در این باره اساس علمی ندارند، مانند این موضوع که گوشی در حال شارژ نباید کار کنیم. با دانستن چند نکته ساده می توانیم عمر باتری را چندین برابر کنیم و از آسیب های بیشتر به آن جلوگیری کنیم. در این صورت هزینه کمتری را نیز متحمل می شویم.

1. در شارژ بودن گوشی در شب

اگر در تمام شب موبایل شما در شارژ باشد مسئله ای پیش نمی آید؛ زیرا تکنولوژی های جدید به این صورت هستند که از شارژ شدن باتری پس از کامل شارژ شدن آن جلوگیری می کنند.

2. استفاده از سیم کابل شارژ در مکان های عمومی

کابل های شارژی را که در رستوران ، فروشگاه و فرودگاه می بینید، اغلب از جنس اورجینال نیستند و براساس استاندارد نبودن ولتاژ برقی که به موبایل می رسانند به باتری موبایل صدمه می زنند.

3. شارژ شدن 100 درصد موبایل جدید، قبل از استفاده

باید بدانیم که وقتی موبایل از کارخانه خارج شده و روشن می شود دیگر احتیاجی به 100 درصد شارژ شدن آن نیست و این موضوع اثری بر سلامت باتری در طولانی مدت ندارد.

4. موبایل را شارژ نکنم تا وقتی به 2 درصد برسد

بهتر است بدانید هر گاه که موبایل شما از بی شارژی خاموش شود احتمال این که دیگر باتری کار نکند بیشتر می شود. پس بهتر است قبل از اینکه به زیر 10 درصد برسد به شارژ بزنید.

5. برخی از اپلیکیشن را باتری را می خورند

بله، این موضوع درست است که برخی از نرم افزارهای موبایل شارژ باتری را می خورند. بهتر است در زمان هایی که این اپلیکیشن را احتیاج ندارید آن را ببندید. همچنین در زمان هایی که گوشی شما شارژ کمی دارد و به آن احتیاج دارید نباید آن را خاموش کنید؛ زیرا روشن و خاموش کردن گوشی از باتری انرژی مضاعف می گیرد که اصلا به صرفه نیست. به جایش نور صفحه را کم کنید، داده های دستگاه را خاموش کنید و برنامه های اضافی را ببندید.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1145

به "5 باور غلط درباره باتری گوشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 باور غلط درباره باتری گوشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید