10 اصطلاحی که بهتر است قبل از رفتن به ترکیه بدانید

به گزارش سفر به کیش، زبانی که مردم ترکیه به آن صحبت می نمایند زبانی است که یادگیری آن بسیار سخت است. در ترکیه اغلب جهانگرد ها با لبخند زدن و سر تکان داد ن کار خود را راه می اندازند. پس بسیار خوب است که چند اصطلاح به زبان ترکی بلد باشید. مردم ترکیه به مهمان نوازی معروف هستند پس اگر می خواهید که آن ها را تحت تاثیر قرار دهید، این فهرست کوتاه از اصطلاحات رایج در ترکیه را حتما مطالعه کنید. با مجله خبرنگاران همراه باشید.

10 اصطلاحی که بهتر است قبل از رفتن به ترکیه بدانید

بهترین تجربه سفر را با هزینه سفر به ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

حوش گلدیهم (Hoş geldiniz)

بعد از خارج شدن از هواپیما احتمالا این اصطلاح اولین چیزی است که خواهید دید. معنای تحت لفظی آن این است که (آمدنت بسیار دوست داشتنی است) اما معنای روان تر آن خوش آمدید می باشد و برای استقبال از هرکسی در هر شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد. فرقی ندارد که وارد فروشکاه می گرددی یا وارد خانه کسی می شوید مطمئنا این جمله را خواهید شنید. جواب درست بعد از شنیدن این اصطلاح حوش بولدک (hoş bulduk) می باشد که به تقریبا به معنی (خوش آمد گویی شما دوست داشتنی بود) است. (خرید مقرون به صرفه بلیط تهران انکارا و بلیط انکارا تهران)

گچمیش السون (Geçmiş olsun)

زبان ترکی اصطلاحی دارد که در تمام شرایط ، مریضی و سلامتی از آن استفاده می گردد. از این دو کلمه در کنار یکدیگر استفاده می گردد تا برای فرد آرزوی بهبودی سریع نمایند. ترجمه تحت الفظی آن (به زودی دور شو) می باشد. خرید سریع و مطمئن بلیط تهران استانبول

ایی کی دوغدواون (İyi ki doğdun)

اگر یک دوست ترک دارید و می خواهید که او را در روز تولدش با اطلاعاتتان از زبان ترکی تحت تاثیر قرار دهید این اصطلاح به کارتان می آید. این اصطلاح به معنی (خوب است که به جهان آمدی) کمی از تولدت مبارک معمول کمی صمیمانه تر است. با خرید بلیط تهران آنتالیا از ما با برترین کیفیت سفر کنبد.

چوک یاشا (Çok yaşa)

در ترکیه عطسه کردن همواره با یک اصطلاح به معنی (باشد که زندگی طولانی داشته باشید) دنبال می گردد. اگر شجاع باشید می توانید این اصطلاح را به یک غریبه که عطسه نموده است بگویید که مطمعنا او بسیار سپاسگزار می گردد. بلیط تهران ازمیر را مقرون به صرفه بخرید.

نظر دغمسین (Nazar değmesin)

نظر خوردن در فرهنگ ترکیه بسیار مهم است و بر این مبنا است که حسادت یک شخص به انرژی منفی تبدیل می گردد و از تخم چشمان او بر زندگی فرد تاثیر می گذارد و موجب بدشانسی می گردد. برخلاف چشم نظر که همه جا فروخته می گردد که برای خنثی کردن انرژی منفی استفاده میگردد، این اصطلاح را هم زیاد خواهید شنید. ترجمه تحت الفظی آن (باشد که از دست نظر بد در امان باشی).

برای خرید بلیت هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1750

به "10 اصطلاحی که بهتر است قبل از رفتن به ترکیه بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 اصطلاحی که بهتر است قبل از رفتن به ترکیه بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید