کشف تازه در نزدیکی اهرام مصر

به گزارش سفر به کیش، تیم مشترکی از محققان دانشگاه بین المللی هیگاشی نیپون، دانشگاه توهوکو و مؤسسه تحقیقات ملی نجوم و ژئوفیزیک مصر، زیر سطح شن و ماسه را در یک منطقه خالی از گورستان غربی جیزه در کنار هرم بزرگ خوفو اسکن کردند.

کشف تازه در نزدیکی اهرام مصر

به گفته محققان، گورستان غربی محل دفن مهم اعضاء خانواده سلطنتی و افسران رده بالا بوده است، که دارای تعداد زیادی مصطبه است، که نوعی مقبره تدفین مستطیلی است که به وسیله حفره های عمیق به اتاق های دفن در زیر زمین می رسد، با این حال فضای خالی فوق الذکر در مرکز گورستان وجود دارد و هیچ سازه ای روی زمین وجود ندارد و کاوش های قابل توجهی روی آن انجام نشده است.

آرت نت درباره جزئیات این کشف نوشته است، از سال 2021 و در دو سال، این تیم یک آنالیز ژئوفیزیکی با استفاده از ترکیبی از رادار نفوذی زمین (GPR) و توموگرافی مقاومتی الکتریکی (ERT) برای تماشا زیر سطح زمین انجام داد. این آنالیز ها ناهنجاری هایی را نشان داد. آنها معتقدند این سازه می تواند دیوارهای عمودی از سنگ آهک یا شفت هایی باشد که به یک سازه مقبره منتهی می گردد.ا

ین تیم سپس با استفاده از نوع دیگری از رادارهای نفوذگر زمین برای معین شکل ناهنجاری بزرگ، مجموعه ای از آنالیز ها را انجام داد. نتایج نشان داد یک ساختار با شکل L با ابعاد تقریبی 33 در 49 فوت وجود دارد که شش و نیم فوت زیر زمین قرار واقع شده است.

محققان هنوز از هدف ساخت این سازه L مطمئن نیستند. ممکن است این سازه به عنوان ورودی مقبره کاربرد داشته یا یک محل ساخت و ساز بود که بعداً با شن و ماسه پر شده است. با این حال، به نظر می رسد این سازه به یک سازه 33 در 33 فوتی در زیر زمین متصل است و بدون حفاری بیشتر، معین عملکرد آن نامشخص است.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1403 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 2299

به "کشف تازه در نزدیکی اهرام مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تازه در نزدیکی اهرام مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید