فیروزجا بار دیگر مقابل کارلسن بازنده شد

به گزارش سفر به کیش، روز دوم رقابت های قهرمانی سریع شطرنج دنیا پیگیری شد که در مهمترین رقابت ها علیرضا فیروزجا مقابل کارلسن نهاده شد. رقابت این دو شطرنج باز که بسیار حساس پیگیری می شد با پیروزی کارلسن همراه بود. رقابت های علیرضا فیروزجا و نفر اول شطرنج دنیا همیشه دارای جذابیت های خاص خود است، اما رویارویی این دو شطرنج باز متفاوت تر از گذشته دنبال شد چرا که فیروزجا اکنون در رده بندی کلاسیک در رده دوم دنیا است و تعقیب کننده جدی کارلسن به شمار می آید.

فیروزجا بار دیگر مقابل کارلسن بازنده شد

در دور هفتم رقابت های دنیای فیروزجا با مهره سیاه مقابل کارلسن نهاده شد و شکست دیگری را تجربه کرد. پس از این پیروزی رسانه های شطرنجی نوشتند: تسلط کارلسن به فیروزجا ادامه دارد، قهرمان دنیا به پیروزی کامل دست یافت!

نکته جالب این رقابت، حضور دیرهنگام کارلسن برای مسابقه با مرد شماره 2 دنیا بود. طبق اعلام رسانه رسمی این رقابت ها کارلسن حدود یک دقیقه دیرتر به بازی می رسد و تصاویر منتشر شده حاکی از آن است که کارلسن خود را با عجله برای شروع رقابت به سالن مسابقات می رساند.

مگنوس کارلسن در روز های گذشته از اشتیاقش برای مقابله با فیروزجا خبر داده بود و لحظه شماری می کرد که با نابغه جوان شطرنج دنیا بازی کند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1957

به "فیروزجا بار دیگر مقابل کارلسن بازنده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیروزجا بار دیگر مقابل کارلسن بازنده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید