سابقه کار و تحصیلات بیشتر = عایدی بیشتر برای مهاجران

به گزارش سفر به کیش، نتایج مطالعه ای که اخیرا در خصوص عایدی مهاجران کانادا صورت گرفته است حکایت از این دارد که داشتن سابقه کار قبلی مهاجران پیش از ورود به کانادا در دستمزد اولیه آنها در آغاز کار در کانادا تاثیر به سزایی دارد. این گزارش که عایدی افراد مقیم دائم کانادا در سال 2016 را آنالیز نموده است بیان شده که آندسته از مهاجرانی که اقامت دائم گرفته اند و قبل از آمدن به کانادا سابقه کار داشته اند، دستمزد اولیه بالاتری نسبت به ساسر مهاجران که پس از یک سال مورد مطالعه قرار گرفتند داشته اند.

سابقه کار و تحصیلات بیشتر = عایدی بیشتر برای مهاجران

دستمزد و حقوق (اولیه و در آغاز کار) مقیمان دائم جدیدی که قبلا در کانادا کار و تحصیل نموده اند پس از یک سال از ورودشان به کانادا 39,800 دلار کانادا بوده است در حالی که افرادی که ویزای کار داشته اند 38,100 داشته اند. در این گزارش بیان شده که این دستزدها قابل مقایسه با کل جمعیت شاغل کانادا است.

میانه دستمزد اولیه و در آغاز کار مهاجران کانادا در سال 2017 حدود 25,900 دلار کانادا بوده است و در این گزارش آمده است که این رقم بالاترین دستمزد در بین مهاجران از سال 1981 بوده است. در عین حال از میانه عایدی کل جمعیت شاغل کانادا در سال 2017 که 36,100 دلار کانادا بوده است بسیار پایین تر است.

سابقه کار بیشتر در کانادا = عایدی بیشتر

به گزارش Statistics Canada بخشی از علت افزایش دستمزدهای اولیه را می توان ناشی از افزایش دارندگان ویزای کار که اقامت دائم ندارند و در کانادا سابقه کار دارند و در حال گذار به شرایط اقامت دائم هستند دانست.

از سال 2007 تا 2016 که کانادا از مهاجران استقبال نموده است، تعداد مهاجرانی که در کانادا سابقه کار داشته اند و پس از یک سال از ورود خود مالیات پرداخته اند 166 درصد رشد داشته است در حالی که تعداد مهاجرانی که سابقه کار در کانادا نداشته اند تنها 2 درصد افزایش داشته است.

دستمزد مهاجران معمولا به تناسب سال هایی که پس از اقامت دائم در کانادا حضور داشته اند افزایش می یابد. اگر نگاهی به مهاجرانی که در سال 2007 به کانادا پذیرفته شده اند بیندازیم می بینیم که میانه دستمزد آنها پس از یک از سال از ورودشان به کانادا 20,400 دلار کانادا بوده است. با گذشت یک دهه و در سال 2017 میانه دستمزد همین گروه به 33,500 دلار کانادا رسیده و یعنی افزایش 64 درصدی داشته است.

با نگاه دقیق تر به مهاجرانی که بیشترین افزایش دستمزد را در این بازه زمانی ده ساله داشته اند خواهیم دید که دارندگان ویزای کاری کانادا و ویزای تحصیلی کانادا بیشترین دستمزد را در سال 2017 داشته اند: 63,800 دلار کانادا. دستمزد این افراد نسبت به مهاجرانی که تنها ویزای کاری کانادا را داشتند و نسبت به کل جمعیت کانادا بیشترین افزایش را داشته است.

نکته دیگر این است که سابقه کار قبل از درخواست اقامت دائم هم در ماندن مهاجران در استانی که در بدو ورود به کانادا در آن اسکان کردند نقش ایفا می نماید. این مطالعه دریافته است که 90 درصد مهاجران کاری/مالی که در سال 2012 به کانادا پذیرفته شده اند پس از گذشت پنج سال هنوز در همان استان اقامت دارند. نرخ ماندن مهاجرانی که قبل از آمدن به کانادا سابقه کار داشته اند 81 درصد است.

در مجموع 86 درصد مهاجرانی که در سال 2012 از طرف کانادا پذیرفته شده اند، در سال 2017 اظهارنامه مالیاتی خود را در همان استانی که اولین بار به اسم مقیم دائم در آن سکونت کردند پر نموده اند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1778

به "سابقه کار و تحصیلات بیشتر = عایدی بیشتر برای مهاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سابقه کار و تحصیلات بیشتر = عایدی بیشتر برای مهاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید