رشته ها و مناطق ممنوعه برای تحصیل اتباع غیرایرانی اعلام شد

به گزارش سفر به کیش، سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای رشته های ممنوعه برای داوطلبان اتباع غیرایرانی و مناطق ممنوعه برای انتخاب محل تحصیل اتباع غیرایرانی را خاطرنشان کرد.

رشته ها و مناطق ممنوعه برای تحصیل اتباع غیرایرانی اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط مهاجرت به کانادا برای تحصیل هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش سفر به کیش وبراساس اطلاعیه این سازمان،پذیرش اتباع غیرایرانی در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهدات استخدامی برای جمهوری اسلامی ایران گردد، ممنوع است.

در این اطلاعیه همچنین چنین عنوان شده که تحصیل در رشته های فیزیک اتمی، فیزیک هسته ای، فیزیک مولکولی (پلاسما)، فیزیک ذرات بنیادی، مهندسی پلاسما، مهندسی ایمنی (گرایش بازرسی فنی و حفاظت هواپیما)، مهندسی تعمیر و نگهداری (هلیکوپتر و هواپیما)، مهندسی هوا فضا، مهندسی هوانوردی (خلبانی، ناوبری هواپیما، تعمیر و نگهداری هواپیما، خلبانی هلیکوپتر و مراقبت پرواز)، علوم نظامی، الکترونیک هواپیمایی، تعمیر و نگهداری هواپیما، مخابرات هواپیما، مراقبت پرواز، فناوری اطلاعات IT(گرایش مخابرات امن)، مهندسی فناوری ماهواره و مهندسی کامپیوتر (گرایش رایانش امن) برای داوطلبان اتباع غیرایرانی ممنوع است.

مناطق ممنوعه برای انتخاب محل تحصیل اتباع غیرایرانی

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، هر یک از اتباع غیرایرانی که متقاضی شرکت در آزمون های سراسری هستند، منحصراً میبایست واجد شرایط و ضوابط اعلام شده در دفترچه های راهنمای هر یک از آزمون های ذیربط باشند و در زمان انتخاب رشته، محل تحصیل خود را با توجه به شرایط و ضوابط مربوط انتخاب نمایند. شایان ذکر است اتباع غیرایرانی مقیم، مجاز به انتخاب رشته در مناطق ممنوعه نیستند؛ بدیهی است در صورت پذیرش و اعلام قبولی داوطلبان غیرایرانی در رشته ها و مناطق ممنوعه، پذیرش آنان در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی آن مناطق، لغو شده و امکان آنالیز جهت رشته های مناطق مجاز به هیچ عنوان مقدور نخواهد بود و از ثبت نام آنان ممانعت به عمل می آید.

بر این اساس، آن دسته از اتباع غیرایرانی که دارایدفترچه مخصوص مدرک اقامت ویژه صادره از سوی پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هستند، محدودیتی برای تردد یا سکونت در هیچ یک از شهرها یا مناطق کشور را ندارند.

جدول مناطق ممنوعه برای تردد و اقامت اتباع غیرایرانی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 740

به "رشته ها و مناطق ممنوعه برای تحصیل اتباع غیرایرانی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشته ها و مناطق ممنوعه برای تحصیل اتباع غیرایرانی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید