تظاهرات علیه جبهة النصره در شمال سوریه

به گزارش سفر به کیش، اهالی مناطق غرب استان حلب در تجمعی علیه گروهک هیئه تحریر الشام اقدام به آتش زدن بخش هایی از گذرگاه الغزاویه کردند.

تظاهرات علیه جبهة النصره در شمال سوریه

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع محلی در غرب استان حلب امروز (پنجشنبه) از تجمع مردمی علیه تروریست های هیئه تحریر الشام (جبهة النصره سابق) خبر دادند.

به نوشته وبگاه عنب بلدی، گذرگاه الغزاویهکه غرب استان حلب را به منطقه عفرین متصل می نماید، امروز شاهد تجمع اهالی روستاهای منطقه بود. آن ها به بستن گذرگاه از سوی تروریست های جبهة النصره و اخذ عوارض از آوارگان و روستانشینان اعتراض داشتند.

یک منبع محلی در این باره گفت که تروریست ها دست به هر کاری در این گذرگاه می زنند و موجب تحریک اهالی شده اند. در نتیجه در تجمع امروز بخش های از گذرگاه به آتش کشیده شد و در خطاب به ابو محمد الجولانی سرکرده جبهة النصره شعار می دادند: سوریه آزاد است. جولانی برو بیرون.

تا کنون هیچ واکنشی از سوی گروهک هیئه تحریر الشام دیده نشده است اما کانال های تلگرامی وابسته به این گروهک مدعی شده اند که گذرگاه الغزاویه مخصوص عبور و مرو و انتقال تجهیزات نظامی است و غیر نظامیان باید از گذرگاه اطمه عبور نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 974

به "تظاهرات علیه جبهة النصره در شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات علیه جبهة النصره در شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید