ایده های سبک سنتی در طراحی اتاق نشیمن

به گزارش سفر به کیش، اتاق نشیمنی که در طراحی آن از ایده های سبک سنتی استفاده شده باشد، مکانی دنج و راحت تلقی می گردد. شاید در ابتدا این گونه تصور کنید که امروزه کم تر کسی از ایده های سبک سنتی در طراحی اتاق نشیمن استفاده می نماید. اما بد نیست بدانید ایده هایی در این زمینه وجود دارد که هیچ گاه قدیمی نشده و می توان از آن ها در طراحی اتاق نشیمنی دنج استفاده کرد. آن چه که در این مطلب از ما به بیان آن خواهیم پرداخت، راهکارهایی در جهت استفاده ایده های طراحی سبک سنتی در اتاق نشیمن می باشد. در صورتی که شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از این سبک علاقمند هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ایده های سبک سنتی در طراحی اتاق نشیمن

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ درجدول از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

استفاده از رنگ های گرم

آن چه که در طراحی سبک سنتی به چشم می خورد، استفاده از رنگ های گرم می باشد. در این میان این امکان وجود دارد که از طیف های مختلف رنگ های نارنجی، قرمز و زرد استفاده نمایید. استفاده از این رنگ ها می تواند فضایی کلاسیک برای شما به ارمغان آورد. استفاده از طیف رنگ های گرم که در کنار یکدیگر نمای زیبایی ایجاد می کنند می توانند در ایجاد فضایی سنتی به شما یاری کنند. نکته کلیدی استفاده از 2 تا 5 رنگ گرم متناسب در کنار یکدیگرمی باشد.

استفاده از المان های فلزی مات

استفاده از المان های فلزی مات، از جمله راهکارهای مناسب برای روح بخشیدن به فضایی است که از سبک سنتی در آن استفاده شده است. استفاده از این المان ها در کنار وسایلی که کنتراست ایجاد کنند، می تواند ایده بسیار خوبی باشد. به یاد داشته باشید که از المان هایی که از فلز براق در طراحی آن ها استفاده شده است، استفاده نکنید. چرا که این گونه وسایل مناسب فضای مدرن می باشند. استفاده از المان های نقره ای و برنجی مات می تواند ایده خوبی باشد.

استفاده از مبلمان با دسته های منحنی شکل

استفاده از مبلمانی که طراحی دسته های آن ها به شکل منحنی بوده و زاویه دار نمی باشد، می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد. طراحان داخلی بر این باورند که استفاده از انواع مبلمان با این ویژگی می تواند فضای آرام بخش و دنج به ارمغان بیاورد.

استفاده از شومینه سنگی

شومینه از جمله المان هایی است که در طراحی سبک سنتی زیاد به چشم می خورد. شومینه هایی که در ساخت آن ها از سنگ استفاده شده است، می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد. شومینه می تواند به عنوان نقطه کانونی در طراحی اتاق نشیمن در نظر گرفته شده و چیدمان سایر المان ها با توجه به آن صورت پذیرد.

استفاده از چوب در طراحی اتاق نشیمن

چوب نمونه ای از المان های طبیعی است که از آن در انواع سبک های طراحی از جمله سبک سنتی استفاده می گردد. استفاده از المان هایی که از چوب در طراحی آن ها استفاده شده است، می تواند رنگ و بویی سنتی به فضای اتاق نشیمن ببخشد. برای مثال این امکان برای شما وجود دارد که از پنل های چوبی برای طراحی دیوار استفاده نمایید. استفاده از چوب می تواند باعث القای گرما به فضای اتاق نشیمن گردد. پیشنهاد ما استفاده از چوب هایی به رنگ ماهوگونی و آلبالویی می باشد.

استفاده از الگوها

استفاده از الگوها از دیگر ایده هایی است که می توان برای اجرای ایده های سبک سنتی در طراحی اتاق نشیمن مورد استفاده قرار داد. استفاده از جایگاه و مبلمانی که در طراحی آن ها از الگوهای مختلف استفاده شده است، می تواند ایده خوبی باشد. استفاده از الگوها در جهت القای بافت به فضای اتاق نشیمن به شما یاری می نماید.

استفاده از لوستر مناسب

استفاده از یک لوستر بزرگ و یا دو عدد لوستر کوچک در طراحی اتاق نشیمن را از قلم نیاندازید. استفاده از دو لوستر می تواند در طراحی فضایی قرینه نیز به شما یاری کند. انتخاب لوستر باید با توجه به اندازه اتاق نشیمن صورت پذیرد.

استفاده از شلف های دیواری

استفاده از شلف های دیواری نیز می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. از این شلف ها می توان برای قرار دادن وسایل تزئینی و هم چنین به عنوان کتابخانه ای کوچک استفاده کرد. نمونه چوبی این شلف ها می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد.

استفاده از طیف های مختلف رنگ آبی

استفاده از طیف روشن رنگ آبی نه تنها به بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق نشیمن یاری می نماید، بلکه می تواند در ایجاد نمایی سنتی نیز کارگشا باشد. استفاده از این رنگ بدون شک در ایجاد فضایی زیبا به شما یاری خواهد نمود. استفاده از طیف های مختلف رنگ آبی در کنار یکدیگر نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

رنگ آمیزی دیوار با استفاده از رنگ های تیره

استفاده از طیف رنگ های تیره برای رنگ آمیزی دیوار می تواند در ایجاد فضایی دراماتیک به شما یاری کند. به این منظور می توانید برای رنگ آمیزی دیوار غالب از طیف رنگ های تیره استفاده نمایید. برای مثال استفاده از طیف تیره رنگ های سبز و آبی می توانند گزینه های مناسبی باشند.

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب به بیان آن پرداختیم، ارائه راهکارهایی برای استفاده از ایده های سبک سنتی در اتاق نشیمن می باشد. آیا شما به استفاده از این سبک در طراحی اتاق نشیمن علاقمند هستید؟ به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های ارائه شده می تواند در تلفیق با سبک مدرن به کار گرفته شده و نتیجه خوبی داشته باشد؟ در صورت تمایل می توانید ایده های خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 653

به "ایده های سبک سنتی در طراحی اتاق نشیمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده های سبک سنتی در طراحی اتاق نشیمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید