400 هزار هنرمند صنایع دستی ساماندهی شدند، افزایش 2 برابری صادرات صنایع دستی

به گزارش سفر به کیش، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 400 هزار فعال حوزه صنایع دستی ساماندهی شدند اما تعداد فعالان این حوزه در کشور حداقل 2 برابر تعداد فعلی است.

400 هزار هنرمند صنایع دستی ساماندهی شدند، افزایش 2 برابری صادرات صنایع دستی

بهمن نامور مطلق در گفت وگو با خبرنگار سفر به کیش در اردستان، هدف از سفر به شهرستان اردستان را ایجاد تعامل بین مسئولان شهرستان و سازمان میراث فرهنگی، همچنین آشنایی با ظرفیت ها و فرصت های موجود این شهرستان دانست و گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نقشه راهی برای فعالیت های سه گانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان تهیه خواهد کرد تا پس از تصویب شاهد ارتقاء شرایط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در اردستان باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی کارگاه های خوبی در این منطقه وجود دارد که علاوه بر این، باید توسعه و تنوع رشته ها نیز بیشتر شود، شرح داد: صنایع دستی شهرستان باید هویت و ویژگی منحصر به فرد خود را پیدا کرده تا بتواند در بازار رو به بهبود با شهرستان های دیگر رقابت کند.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به فرایند رو به رشد شرایط صنایع دستی کشور اشاره کرد و گفت: توسعه صادرات یکی از مهمترین انگیزه های تولید است که در این راستا شاهد افزایش 2 برابری صادرات صنایع دستی بوده ایم.

وی ارزش صادرات رسمی صنایع دستی کشور را نزدیک به 200 میلیون دلار اظهار داشت و اضافه نمود: این رقم به جز صادرات چمدانی، فرش، زیورآلات، سنگ های قیمتی و مبلمان است که در صورت احتساب این کالاها میزان صادرات به بیش از 600 میلیون دلار در سال می رسد.

نامورمطلق توجه به ایجاد اشتغال را از جمله برنامه های آینده معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت و گفت: در این راستا به زودی همایش بزرگ مرتبط با دانش آموختگان حوزه صنایع دستی در راستای ایجاد تولید و کارگاه های صنایع دستی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: 400 هزار نفر فعال حوزه صنایع دستی در کشور ساماندهی شده اند اما تعداد فعالان این حوزه در کشور حداقل 2 برابر تعداد فعلی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 804

به "400 هزار هنرمند صنایع دستی ساماندهی شدند، افزایش 2 برابری صادرات صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400 هزار هنرمند صنایع دستی ساماندهی شدند، افزایش 2 برابری صادرات صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید