340 مجوز مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری صادر شد

به گزارش سفر به کیش، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: در یک سال گذشته 340 مجوز مشاغل خانگی در استان صادر شد.

340 مجوز مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری صادر شد

به گزارش سفر به کیش به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، مهرداد جوادی در نشست خبری با اصحاب رسانه چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: در این مدت همچنین 3 فقره پروانه فراوری کارگاهی و 55 کارت شناسایی برای فراوریکنندگان صنایع دستی صادر استان شده است.

او افزود: در یک سال گذشته همچنین 42 میلیارد و 770 میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در حوزه گردشگری و صنایع دستی پرداخت و زمینه اشتغال مستقیم 2 هزار و 143 نفر فراهم شد.

جوادی توضیح داد: در این مدت 7 کارگاه صنایع دستی راه اندازی، 7 نمایشگاه برپا، از 23 پیشکسوت صنایع دستی تجلیل، دوره آموزشی برای 700 نفر برگزار و 3 هزار نسخه کتاب در حوزه صنایع دستی چاپ شده است.

او بیان نمود: ساخت هتل 5 ستاره در شهرکرد از مهمترین برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری برای افزایش جذب توریست های خارجی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری افزود: تعامل با اصحاب رسانه و مطبوعات می تواند در تحقق سریع تر اهداف توسعه ای مرتبط با این اداره کل موثر باشد.

او عنوان نمود: به همین منظور نشست های تخصصی با گروه های مختلف رسانه ای و مطبوعاتی در چهارمحال و بختیاری برگزار و در مورد چگونگی معرفی هر چه بهتر جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این استان گفتگو خواهد شد.

جوادی اظهار کرد: تقویت ارتباط با مطبوعات و خبرگزاری ها در ارتقای کمی و کیفی شاخص های توسعه ای حوزه های مختلف مرتبط با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری تاثیرگذار است.

او ادامه داد: تجهیز یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با هدف افزایش کشفیات و ستگیری باندهای سرقت در استان انجام شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری بیان نمود: اسناد و مدارک بناهای تاریخی استان به صورت دقیق تعیین نبوده اما هم اینک برای 10 بنای فرهنگی تاریخی در استان سند صادر شده است.

او یادآور شد: اخذ سند برای 24 ابنیه دیگر در مرحله انجام بوده و برای 11 بنای تاریخی دیگر نیز به زودی اقدام می گردد.

جوادی عنوان نمود: انعقاد تفاهم نامه با بعضی دستگاه های اجرایی استان، برگزاری دوره های آموزشی برای فعالان گردشگری، شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی، بازدید از ابنیه های تاریخی و جاذبه های گردشگری به همراه نشست هایی با سرمایه گذاران به منظور برطرف مسائل حوزه سرمایه گذاری اجرا شده است.

او گفت: طولانی بودن روند پاسخ به استعلام ها از مهمترین مسائل مربوط به افزایش زمان سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری می گردد.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: براساس مطالعات اجرا شده در استان آثار فراوانی از دوره های قبل از اسلام و اسلامی در این استان کشف شده است.

علی اصغر نوروزی اعلام کرد: بیش از 50 هزار سال پیش بشر در چهارمحال و بختیاری زندگی می نموده و نخستین و قدیمی ترین روستاها در این استان بوده اند.

او اظهار کرد: براساس کاوش های اجرا شده تعیین شد چهارمحال و بختیاری سابقه 10 هزار ساله در دامپروری دارد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: صنایع دستی، صنعتی اشتغالزا و غیروابسته است.

مهرداد رئیسی تأکید کرد: معرفی شهرکرد به عنوان شهر ملی نمد رخداد خوبی بوده باید به آن توجه گردد.

او افزود: هدف از نامگذاری شهرهای مختلف به نام یک صنایع دستی، رونق این دست سازه ها در شهر و افزایش اشتغال است.

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: 15 منطقه نمونه گردشگری در این استان معرفی شده که 9 مورد آن مصوبه گرفته است.

محمدرضا عباسی توضیح داد: هم اینک 21 طرح گردشگری شامل هتل، هتل آپارتمان، خانه مسافر و غیره از سوی بخش خصوصی در استان فعالیت دارد.

او ادامه داد: تقویت زیرساخت های گردشگری و تسهیل شرایط سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی مرتبط با گردشگری چهارمحال و بختیاری از مهمترین اولویت های معاونت گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: به مطالبات رسانه های گروهی استان رسیدگی می گردد.

حمید لایق بیان نمود: تمام اسناد و هزینه های مرتبط با بدهی های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری به بخش های مختلف پس از ارزیابی کارشناسی و در صورت نبود مشکل قانونی قابل پرداخت است.

در این نشست مدیرکل، معاونان و فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری به پرسش های سفر به کیش رسانه های گروهی در حوزه های مختلف مرتبط با این اداره کل در استان پاسخ داده شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 280

به "340 مجوز مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "340 مجوز مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید