کلید خنثی سازی کرونا در بدن نوعی شتر

به گزارش سفر به کیش، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، محققان ادعا می نمایند کلید خنثی سازی کووید 19 در بدن آلپاکا نهفته است و می توان با یاری این حیوان موج دوم ویروس کرونا را کنترل کرد. آلپاکا گونه اهلی شده شتر لاما است که پشم نرم و بلند و مرغوبی دارد.

کلید خنثی سازی کرونا در بدن نوعی شتر

محققان دانشگاهی در سوئد و آفریقای جنوبی با استفاده از نانوبادی های به دست آمده از یک آلپاکا (که در برابر ویروس کرونا ایمن شده بود)، توانستند از ایجاد عفونت کووید 19 در بدن یک فرد جلوگیری نمایند.

نانوبادی در حقیقت بخش بسیار کوچکی از آنتی بادی است که پروتئین های اسپایک ویروس کووید 19 را هدف می گیرد و آنها را از بین می برد.

به گفته محققان این پژوهش شیوه ای نوین برای خنثی سازی ویروس ارائه می نماید. علاوه بر آن، نانوبادی را می توان به شیوه ای ارزان و آسان فراوری کرد. اندازه نانوبادی یک دهم آنتی بادی معمولی است و کپی و دستکاری آن بسیار راحت تر است.

نانو بادی توسعه یافته در این تحقیق Ty1 نام دارد. برای این منظور محققان یک آلپاکا 12 ساله را در برابر کووید 19 ایمن کردند. در مرحله بعد آنها آنتی بادی های کوچک فراوری شده در بدن حیوان را ایزوله کردند. این آنتی بادی ها از عفونت ناشی از کووید 19 جلوگیری می نمایند.

در حال حاضر این پژوهش در مراحل اولیه است و نتایج آن اوایل ماه جاری میلادی منتشر شده است. البته هنوز محققان دیگر آن را آنالیز نکرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1075

به "کلید خنثی سازی کرونا در بدن نوعی شتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلید خنثی سازی کرونا در بدن نوعی شتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید