کرونا تا به امروز 200 بار جهش داده شده است

به گزارش سفر به کیش، رئیس انجمن متخصصان داخلی با بیان اینکه اکنون بیشتر کسانی که به کرونا مبتلا می شوند به صورت خانوادگی است؛ در حالی که شش ماه پیش بیماری تک گیر بود،گفت:این به علت جهش ویروس است؛ چراکه تا به امروز کرونا 200 بار جهش پیدا نموده است.

کرونا تا به امروز 200 بار جهش داده شده است

به گزارش خبرنگاران، ایرج خسرونیا، رئیس انجمن متخصصان داخلی در تبادل نظر با فارس در پاسخ به این پرسش که چه تغییری در نحو ابتلای افراد به ویروس کرونا نسبت به گذشته ایجاد شده است؟، گفت: اکنون بیشتر کسانی که به کرونا مبتلا می شوند به صورت خانوادگی است؛ به شکلی که یکدفعه 5 تا 6 نفر از یک خانواده با بیماری درگیر می شوند؛در حالی که شش ماه پیش بیماری تک گیر بود؛ یعنی یک نفر مبتلا و تحت درمان قرار می گرفت.

رئیس انجمن متخصصان داخلی افزود: این به علت جهش کروناویروس است؛ چراکه تا به امروز کرونا 200 بار جهش پیدا نموده است و انواع جهش آن را دیده ایم.

خسرونیا بیان داشت:اکنون بیشتر افرادی که به کرونا مبتلا می شوند در منزل درمان می شوند و ممکن است 70 درصد افراد مبتلا احتیاج به بستری نداشته باشند، 20 درصد باید تحت نظر پزشک باشند، 10 درصد بیماران مبتلا در بیمارستان بستری می شوند و در نهایت یک تا 2 درصد فوت می نمایند.

وی ابراز داشت: به همین دلیل باید در روزهای اولیه که به کرونا مشکوک می شویم، به پزشک مراجعه نموده و از رفتن به محل کار خودداری کنیم؛ همچنین نکات بهداشت فردی را رعایت کنیم.

رئیس انجمن متخصصان داخلی با اشاره به میزان اثر گذاری متفاوت واکسن بر روی افراد مختلف، بیان داشت: واکسنی که در مورد کرونا ساخته شده، واکسنی نیست که بتوان در تمام جهان از آن استفاده کرد؛ چراکه ویروسی که در آمریکا وجود دارد، ممکن است با ویروسی که در ایران هست فرق داشته باشد.

خسرونیا افزود: ممکن است ما واکسنی را استفاده کنیم اما مجدد گرفتار بیماری شویم؛ در نتیجه باید واکسن را در منطقه خودمان و در کشوری همجوار بسازند تا برای ما بیشتر موثر باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1311

به "کرونا تا به امروز 200 بار جهش داده شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا تا به امروز 200 بار جهش داده شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید