کارگر: منابع ارزی محدود است ، بانک مرکزی در تلاش برای تخصیص ارز نهاده هاست

به گزارش سفر به کیش، یک مقام مسئول با بیان اینکه منابع ارزی محدود است، گفت: بانک مرکزی روی این موضوع تلاش خود را دارد انجام می هد تا ارز نهاده ها تخصیص داده شود.

کارگر: منابع ارزی محدود است ، بانک مرکزی در تلاش برای تخصیص ارز نهاده هاست

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از وزارت صمت، کامران کارگر گفت: بانک مرکزی در تلاش است تا ارز مورد نیاز نهاده های دامی را برنامه ریزی و تامین کند. اما منابع ارزی محدود است؛ تامین ها اجرا شده، اما تخصیص ها با مشکل روبرو است.

سرپرست دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت افزود: ستاد تنظیم بازار هفته گذشته طرح تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ را ارائه داد و این تلاش ها همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: منابع ارزی خوب سال های 97 و 98 قیمت ها را کنترل می کرده است، نهاده ها به خوبی دست مرغداری ها می رسید و آن ها به تولید مبادرت می ورزیدند.

کارگر گفت:، اما اکنون مشکل منابع ارزی حل نشده است و با محدودیت هایی روبرو هستیم و بانک مرکزی روی این موضوع تلاش خود را دارد انجام می هد تا ارز نهاده ها تخصیص داده شود.

سرپرست دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت شرح داد: باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود و با کمک این بخش فرایند توزیع و تهیه مرغ بازار راحت شود.

وی افزود: تامین نهاده بر اساس نیاز وزارت جهاد کشاورزی انجام می شود و در شش ماه اول سال، تامین نهاده اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1253

به "کارگر: منابع ارزی محدود است ، بانک مرکزی در تلاش برای تخصیص ارز نهاده هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگر: منابع ارزی محدود است ، بانک مرکزی در تلاش برای تخصیص ارز نهاده هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید