چرا نامزد احتمالی نخست وزیری عراق حمایت ایران از خود را تکذیب کرد؟

به گزارش سفر به کیش، ایسنا نوشت: برجسته ترین نامزد احتمالی نخست وزیری عراق می گوید که سخن گفتن در رابطه با هرگونه حمایت ایران از او دقیق نیست.

چرا نامزد احتمالی نخست وزیری عراق حمایت ایران از خود را تکذیب کرد؟

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

محمد شیاع السودانی، برجسته ترین نامزد احتمالی نخست وزیری عراق در گفت وگو با العربی الجدید گفت: به جز ائتلاف سائرون که رهبری آن را مقتدی صدر برعهده دارد تمام احزاب سیاسی عراق از جمله حزب حیدر العبادی با نخست وزیری من موافق هستند.

وی در بخشی از این گفت وگوی خود در پاسخ به این سوال که آیا ایران نیز از نامزد شدن شما برای تصدی سِمت نخست وزیری حمایت می نماید اظهار داشت: سخن گفتن در رابطه با هرگونه حمایت ایران از السودانی غیردقیق است و نامزدی من یک تصمیم کاملا عراقی است.

السودانی ادامه داد: این اتهامی است که تمام کاندیداها با آن روبرو هستند و دلیل آن هم وضع موجود در عراق است.

پیش از این محافل سیاسی عراق از توافق فراکسیون های سیاسی برای نامزدی السودانی در پُست نخست وزیری خبر داده بودند و استعفای وی از حزب اسلامی الدعوه و فراکسیون ائتلاف دولت قانون برآورد ها درباره احتمال معرفی وی برای تصدی پست نخست وزیری عراق را بیشتر نموده است.

مخالفان کاندیداتوری السودانی معتقداند که السودانی پیش از این در مناصب مختلف دولتی حضور داشته و به همین دلیل نمی تواند نخست وزیری مستقل برای کشورشان باشد. او در میان مردم عراق هم مخالفانی دارد و تا به امروز چندبار علیه اش تظاهرات برگزار شده است.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 627

به "چرا نامزد احتمالی نخست وزیری عراق حمایت ایران از خود را تکذیب کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نامزد احتمالی نخست وزیری عراق حمایت ایران از خود را تکذیب کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید