(ویدئو) دوئل جذاب بوگاتی شیرون و یک هواپیمای جنگنده

به گزارش سفر به کیش، در سال 2007 میلادی، برنامه Top Gear، در قسمت سوم سری 10 خود، مسابقه ای میان یک خودروی بوگاتی ویرون با رانندگی ریچارد هاموند و یک جنگنده چندمنظوره Eurofighter Typhoon برگزار کرد که برای بسیاری از علاقمندان، بسیار هیجان انگیز جلوه کرد. چند سال پس از این رخداد، اکنون بوگاتی مسابقه ای مشابه را ترتیب داده تا سوپرخودروی بوگاتی شیرون خود را به رقابت با یکی از سریع ترین جنگنده های دنیا یعنی Dassault Rafale Marine فرانسوی، بفرستد.

(ویدئو) دوئل جذاب بوگاتی شیرون و یک هواپیمای جنگنده

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبسایت motor1، خودروی بوگاتی مورد نظر یک دستگاه W16 بوگاتی اسپرت با مشخصه اختصاصی Les Légendes du Ciel است. این خودرو، در واقع یک نسخه ویژه محدود است که برای ادای احترام به مشارکت اتوره بوگاتی (طراح و سازنده خودرو ایتالیایی تبارِ فرانسوی و بنیانگذار و مالک شرکت خودروسازی بوگاتی) در توسعه موتور های هواپیما و حتی ساخت یک هواپیمای کامل، ساخته شده است. این خودرو ویژه همچنین ادای احترامی به بعضی از رانندگان نخستین بوگاتی در مسابقات است که در اوایل دهه 1900 برای خدمت در جنگ به نیروی هوایی فرانسه پیوستند.

به گزارش خبرنگاران، سوپرخودرو شرکت کننده در مسابقه هیجان انگیز با جنگنده رافائل فرانسوی، یکی از تنها 20 مدل Chiron Sport Les Légendes du Ciel است که به همراه راننده رسمی تست بوگاتی پیر هنری رافانل، وارد پایگاه دریایی Landivisiau در شمال غربی فرانسه شد. Dassault Rafale Marine یک جنگنده چندمنظوره فرانسوی است که 58550 نیوتن نیروی رانش (5، 646 اسب بخار) فراوری می نماید که باعث می گردد خودروی بوگاتی شیرون مورد نظر با قدرت 1479 اسب بخار، در مقایسه ضعیف به نظر برسد.

خلبان نیروی دریایی در داخل کابین خلبان نشسته است و شرح می دهد که همه چیز باید هم برای جت جنگنده و هم برای سوپرخودرو، درست پیش برود، زیرا باند فرودگاه بسیار کوتاه و باریک است. این بوگاتی شیرون ممکن است سریعترین اتومبیل فراوریی روی کره زمین در مشخصات Super Sport 300+ باشد، اما در نگاه اول در مقابل جنگنده رافائل با حداکثر سرعت بیش از 1.6 ماخ یا نزدیک به 2000 کیلومتر در ساعت (1243 مایل در ساعت)، بازنده از پیش شناخته شده به نظر می رسد. خلبان تدکید دارد که با این ارقام جنگنده تفاوت فاحشی با سوپرخودرو بوگاتی دارد، اما میدان مسابقه یک جهت کوتاه است که برای این خودرو با شتاب بالا می تواند یک مزیت باشد.

کدامیک برنده این مسابقه جذاب شده اند؟ بهتر است خود شما این دوئل را تماشا کنید و برنده نهایی را خوتان انتخاب کنید. فقط برای شرح بیشتر اشاره می کنیم که شتاب سوپر خودروی بوگاتی شیرون در ابتدا فوق العاده بوده و فاصله قابل توجهی با جنگنده 5600 اسب بخاری رافائل می گیرد، اما در هنگامی که این جنگنده به نقطه اوج گیری خود می رسد، به سرعت از بوگاتی شیرون جلو می زند و به آسمان می رود. حالا اینکه شما اوج گیری این جنگنده به آسمان را در نظر بگیرید یا خیر، این انتخاب شما خواهد بود.

در ادامه شما را به دیدن مسابقه هیجان انگیز میان خودروی بوگاتی شیرون و جنگنده فرانسوی رافائل دعوت می کنیم

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1649

به "(ویدئو) دوئل جذاب بوگاتی شیرون و یک هواپیمای جنگنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) دوئل جذاب بوگاتی شیرون و یک هواپیمای جنگنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید