همکاری مشروط دولت مستعفی یمن با هیئت سازمان ملل

به گزارش سفر به کیش، دولت مستعفی یمن بیان کرد که هرگونه نشستی در آینده با هیئت حمایت از توافق الحدیده (وابسته به سازمان ملل) را تعلیق نموده است تا رئیس این هیئت تغییر کند.

همکاری مشروط دولت مستعفی یمن با هیئت سازمان ملل

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ژینو بیشتر بدانید.

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، دولت مستعفی یمن گفت، تا زمانی که ژنرال هندی آبهیجیت جوها، رئیس هیئت حمایت از توافق الحدیده وابسته به سازمان ملل که جایگزین ژنرال دانمارکی مایکل لولیسگارد شده، تغییر نکند، این دولت هیچ نشستی در آینده با این هیئت برگزار نخواهد کرد.

این ژنرال هندی در اکتبر 2019 جایگزین ژنرال دانمارکی شد. جوها سومین رئیس این هیئت سازمان ملل از زمان توافق سوئد در دسامبر 2018 است.

به همین دلیل، خالد الکوکبانی، عضو تیم دولت مستعفی در کمیته هماهنگی بازاستقرار که سازمان ملل بر آن در الحدیده نظارت دارد، در مصاحبه با الشرق الاوسط گفت که هیئت سازمان ملل فقط برای تحقق منافع خود کوشش می نماید. این هیئت فقط برای خود کار می نماید و در چارچوب مورد توافق عمل نمی نماید و اعضای این هیئت به درخواست ما درخصوص کشته شدن سرهنگ الصلیحی در منطقه فعالیت هیئت سازمان ملل که مسؤولیت تامین امنیت آن منطقه را برعهده دارد، پایبند نبودند. این مساله همچنین ضربه ای به توافق بود. همچنین اینکه آنها در انتقال مقر هیئت همکاری نکردند.

الکوکبانی مدعی شد: حضور هیئت در داخل شهر الحدیده، آن را صد درصد تحت کنترل انصارالله قرار می دهد، ژنرال جوها و همراهانش آن قدر که به اطاعت از انصارالله و رضایت آنها جهت ادامه شغل و دستمزدهایش فکر می نمایند، به موفقیت آمیز بودن ماموریت واگذار شده به خود فکر نمی نمایند. آنها به خاطر دستمزدهایشان، توافق یا الحدیده را تباه کردند.

الکوکبانی عنوان نمود: ما هیچ نشست یا دیداری با این ژنرال نخواهیم داشت، مگر تا زمانی که به خواسته های ما عمل کند و این صحبت نهائی تیم دولت است. کارد به استخوان رسیده است، برای موفقیت آمیز بودن دیدارها، آنچه را طاقت آن را نداشتیم، تحمل نموده ایم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1196

به "همکاری مشروط دولت مستعفی یمن با هیئت سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری مشروط دولت مستعفی یمن با هیئت سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید